Sander Kaur püstitas Raadiomaja trepisprindil võimsa rajarekordi

Sander Kaur Raadiomaja trepisprindi stardis. Foto: Erkki Viljarand
Sander Kaur Raadiomaja trepisprindi stardis. Foto: Erkki Viljarand

Eesti trepijooksu karikasarja 4. etapina eile õhtul kavas olnud Raadiomaja trepisprindi võitis päästja Sander Kaur, kes parandas enda nimel olevat rajarekordit ligi kahe sekundiga. Naistest osutus kiireimaks klubi Treeningpartner esindaja Merlyn Valma.

Raadiomajja kogunes 54 trepijooksjat, kes panid oma võimed proovile, jõudmaks võimalikult kiiresti mööda treppi 11. korrusele. Taaskord näitas võimsat minekut päästja Sander Kaur, kel kulus üles jooksmiseks vaid 33,9 sekundit, mis on uus rajarekord. Ka varasem rajarekord 35,8 sekundit kuulus talle.

“Endalegi üllatuslikult suutsin enda varem püstitatud rajarekordit parandada. Arvestades, et esimesed neli korrust ei saanud ma sammu paika, koperdasin mitu korda, siis aeg oli tõesti hea. Usun, et hea õnne korral saaksin seda aega veel paari sekundi võrra parandada,” ütles Kaur ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. “Järgmine on teletorni võistlus, see kindlasti ei ole minu ala, seal tuleb ilmselt kehvemate kohtadega leppida,” tunnistas ta.

Trepijooksu võitnud Kaur edestas paremuselt teise aja teinud parimat meesveterani Lauri Tannerit (Risti spordiklubi) 4,5 sekundiga, mis on sprindi kohta ikka väga suur vahemaa. Kolmandaks tuli samuti veteran Henri Kaarma (Sparta) 38,3 sekundiga. Karikasarja mullune võitja Rauno Tiits pidi seekord leppima alles 4. kohaga. Tema aeg täpselt 40 sekundit.

“Andsin endast maksimumi. Kärpisin eelmise aasta aega 0,6 sekundit. Kuna karikasarjas kolm kehvemat tulemust ei loe ja sprindis ma erilist lootust ei näinud, siis läksin starti kerge väsimusega – eelneva kahe nädalaga tuli ca 20 treeningtundi,” lausus Tiits. Tema fookus on suunatud 26. veebruaril toimuvale Teletorni kolmik/viisk (varasema nimega trepimaraton) võistlusele, kus tahab teha uue rekordi 5 korra läbimises. Varasemalt on Rauno Tiits seal suutnud joosta 5 korda 25.31-ga.

Naistest võitis Raadiomaja trepisprindi Merlyn Valma (Treeningpartner) tulemusega 48,5. “jooks tehniliselt ebaõnnestus ja ei olnud puhas, aga esikohaga saab ikka rahul olla. Olen suutnud hoida oma positsiooni kõikidel toimunud neljal etapil, mis on väga positiivne. Kahjuks paar järgmist etappi tuleb nüüd vahele jätta, sest Portugali jooksulaager ootab. Nendel järgnevatel etappidel hoian aga pöialt oma õele, kes on hetkel trepijooksu edetabelis teisel kohal, ” sõnas Valma.

Poole sekundiga jäi temast maha Mari-Liis Valma (FB Jooksmine), kelle lõpuajaks fikseeriti 49,0. Kolmanda koha sai Heddy Tiits (Täppsportlased) 50,4 sekundiga.

Raadiomaja trepisprindi tulemused