Sara Moreira võitis kindlalt Euroopa meistritiitli

Naiste 3000 meetri finaaljooks Göteborgis sise EMil algas täna suhteliselt harva nähtava olukorraga. Pärast starti läks esimeses kurvis positsioonivõitluseks, mille käigus kaks jooksjat kukkusid. Järgmises kurvis jooksis kohtunik sportlastele vastu ja katkestas jooksu. Teine start õnnestus ja jooksjaterivi venis pikaks. Enamuse võistluse ajast vedas portugallanna Sara Moreira. Tema juhtimisel läbiti esimesed 1000 meetrit aeglases tempos 3.13,85-ga. Teine kilomeeter osutus märksa kiiremaks 2.59. Seni ühes grupis püsinud grupp jagunes kaheks. Sellest esimese käristas Moreira laiali ning kasvatas oma edu jälitajate ees. Portugallanna võitis kindlalt kuldmedali ajaga 8.58,50. Järgmiste medalite pärast läks heitluseks kolme jooksja vahel. Tagant tulnud sakslanna Corinna Harrer näppas lõpuruudustikus nelja sajandikuga hõbemedali iirlanna Fionnula Brittoni ees. Venelanna Jelena Korobkinat jäi pronksmedalist lahutama viis sajandikku.

12. ARISTARKOVA, Natalya RUS 9.23,28

Meeste 1500 meetri jooksu finaal kulges algusest peale Türgit esindava Keenia päritolu Ilham Tanui Özbileni vedamisel. Lõpusirgel astus ta teisele jooksurajale, tehes sellega tee vabaks esimesel rajal spurtinud Prantsusmaa esindajale Benabbad-Mekhissile, kes viimastel meetritel kuldmedali endale võitis. Türgi jooksja kaotas talle vaid viie sajandikuga.