Sarma 5000 m seeriajooksu võitis Ando Õitspuu

ando
Ando Õitspuu juhtimas Kuressaare linnastaadionil 5000 m jooksu. Foto: Helen Jürjo

Täna õhtul toimus tuulisel Kuressaare linnastaadionil Saaremaa jooksuklubi Sarma korraldatud seeriajooks 5000 m distantsil, mille võitis Eesti meistrivõistlusteks valmistuv Torgust pärit Ando Õitspuu ajaga 16.15.

Mees ütles juba enne starti, et täna mingit aja peale jooksu olema ei saa, sest pool ringi puhus korralik vastutuul. “Läksin tõesti läbimise peale. Esimene kilomeeter tuli kiirem, sest algul polnud mõtet tagasi hoida,” rääkis Jooksuportaalile Õitspuu, kes kattis 1000 meetrit 3.06-ga. “Lõpp langes ära. See on selge, et taolise ilmaga midagi head ei tule,” märkis Õitspuu pärast võistlust. Jooksu tagasisidet silmas pidades oli tema sõnul tegemist asjaliku võistlusega. Esimest korda kasutati Sarma seeriajooksul ChampionChip.ee ajavõtusüsteemi, mille järgi sai iga võistleja pärast teada, kui kiiresti ta ringe läbis.

17. juunil jooksis Ando Õitspuu Soomes 5000 m staadionil isikliku rekordi 15.28, millega sai 5. koha. Jooks võideti ajaga 14.58. “Tegemist oli esimese tõsisema võistlusega. Kui veel saaks sama tasemega joosta, võiks isegi kiiremini. Järgmise stardi teeb ta 20. juulil Soomes 10 000 m distantsil, et teha väike eelproov 30. juulil Viljandis toimuvateks Eesti meistrivõistlusteks. Vahepeal ta kusagil ei stardi, sest trenni on vaja ka teha. Õitspuu tahab joosta 10 000 m ajaga alla 33 minuti.