Saue õhtujooksul võidutsesid Saue Tammed esindajad

Saue õhtujooksu start. Foto: Sirje Piirsoo
6. septembril toimus Saue õhtujooks, mis avas sarja „Sauelane liikuma“ seitsmenda hooaja. 3,5 kilomeetri pikkusel põhidistantsil võidutsesid spordiklubi Saue Tammed esindajad.

Kohe pärast starti asus liidriks Peeter Pihl. Saue Tammede esindaja Peeter Pihl võitis jooksu suurepärase ajaga – 11.24,0. Teise koha saavutas Erkki Aadli, samuti spordiklubist Saue Tammed, edestades kolmandale kohale tulnud Martin Sagajat 12,8 sekundiga. Ka naiste kaks esimest kohta kuulusid Saue Tammedele, esimene koht Maris Terno – ajaga 14.08,8 ja teine Susan Pihelgas tulemusega 14.48,7. Kolmanda koha saavutas 2002. aastal sündinud Stella Reinumägi ajaga 14.55.
Põhidistantsi eel toimusid lastejooksud staadionil, kus joosti kokku kuues erinevas vanusegrupis, distantsidel 270-1080 meetrit. Kokku osales staadionil jooksudes üle 170 lapse. Osalejad said šokolaadist medali, nooremad – „Saue linna“ helkuri ja kleepsu, vanem vanuseklass pastapliiatsi eduka osalemise eest sarja „Sauelane liikuma“ avaüritusel. Vanusegruppide kolme paremat autasustati „Saue õhtujooksu 2013” medaliga. Kokku lõi üritusel kaasa rekordarv, ligi 450 jooksuhuvilist.
Jooksjaid ootas koolimajas soe saun ja kontsertsaal. Birgit Veskiväli juhendamisel esines tantsugrupp „JJ Street“, teisena tantsisid Saue Noortekeskuse tüdrukud Tiina-Riin Uulma juhendamisel. Esines Saue Muusikakooli Trummide ansambel, Riho Joonase juhendamisel. Millele järgnes autasustamine – esmalt kutsuti poodiumile põhidistantsi kolm kiiremat meest ja naist. Vanusegruppide võitjaid autasustati karikatega. Laste- ja noorteklassis ka teist ja kolmandat kohta Saue õhtujooksu medaliga.
Ka perede osalus jooksuvõistlusel oli suur. Kogu perega jooksust osa võtma tulnud perekondi autasustati karikaga ning neid oli kokku 26. Eriauhinnad „Suurim kollektiiv“ ja “Kostüüm“ läksid Saue poistekoorile. Autasustamise lõpetas loosiauhindade jagamine.