Schänkel Tartu Rulli võitsid välismaalased

Kaks päeva täis kihutamist, kukkumisi, naeru ja pisaraid. Selliste märksõnadega saame kokku võtta Tartus, Eesti Maaülikooli spordihoones toimunud Schänkel Tartu Rull võistluse. Schänkel Tartu Rull on kogu Baltikumi ja Põhjamaade suurim siserulluisutamise võistlus, millest võttis osa 81 võistlejat kokku viiest erinevast riigist. Esindatud olid: Eesti (30 võistlejat), Ukraina (35), Läti (9), Venemaa (4), Saksamaa (3).

Võistlusel oli kokku 8 erinevat võistlusklassi – kõige nooremad U8 ja vanemad 50+ vanuseklassis. Erinevate võistlusklasside esindajad said üksteisega mõõtu võtta kuuel põhidistantsil (100m, 200m, 500m, 1000m, 1500m ja punktisõit) ning lisaks teatesõidus. Meeste ja naiste põhiklassi võistlejad tegid kaasa kõik kuus distantsi, et konkureerida Schänkel Tartu Rull 2013 üldvõidule.

Meeste põhiklassi esimesed kaks kohta läksid Lätti ja kolmas koht Eestisse, vastavalt Roberts Pundurs, Oskars Pundurs ja Danila Ruusu. Meeste võitja Roberts Pundurs ütles pärast autasustamist: „Tegemist oli suurepärase võistlusega. Konkurents oli tugev ning korraldus tasemel. Eriti hea meel on mul selle üle, et võistluse ettevalmistusperiood läks hästi ning siin tuli tegeleda ainult lõpptulemuse vormistamisega“. Roberts lubas kohal olla ka järgmisel aastal.

Naiste esikolmik tekkis tihedas konkurentsis, kus esimese ja teise koha peale võistlesid kaks ukrainlannast suursoosikut Anna Pletenetska ja Anna Muzõka. Tihedas rebimises jäi sedapuhku peale Pletenetska, teiseks tuli Muzõka ja kolmandale kohale Eesti tüdruk Kristiine Kalev. Treenerina meeldis Pletenetskale väga, et nad said Ukrainast kaasa võtta ka lapsed, kellele selliseid võistluskogemusi väga tarvis.

Võistluse peakorraldaja Jaan Saks: „Suurepärane! Võistlus sujus ladusalt. Tingimused olid väga head ja meeskond töötas laitmatult. Kõige selle krooniks olid sportlaste rahulolevad näod. Rõõm on näha, et välismaalaste hulk sel aastal kasvas märkimisväärselt. Kahju ainult, et valgevenelased viisaprobleemide tõttu võistlusele tulla ei saanud. Kuni on nõudlust ja vajadust, tahan kindlasti võistluse korraldamisega jätkata. Tegemist on tänaseks päevaks juba traditsioonilise võistlusega, mille jätkamine ja laiendamine on väga loogiline samm.“

Lisainfo ja tulemused võistluse kodulehel www.rullibaas.ee.