SEB 26. Maijooksu võitis Liina Tšernov

Tavapäraselt ainult naiste osavõtul toimunud SEB XXVI Maijooksu võitis Liina Tšernov, kes läbis 7 km pikkuse distantsi ajaga 23.24. Tšernov võitis Maijooksu esmakordselt.

Võitjale järgnesid Leila Luik23.36 ja Birgit Pihelgas 26.05ga. Pihelgas oli ühtlasi ka neidude kiireim. Jooksu, kepikõnni ja käimisdistantsi läbis kokku 12 037 tublit naist, neiut ja tütarlast. Draakoni lastejooksudel lõi kaasa samuti rekordiliselt 2117 väikest jooksusõpra.

Üritusel oli esindatud tervelt 755 ettevõtet ja kollektiivi. Suurima ettevõtte karika sai seekord Ericsson Eesti AS.

SEB Maijooksu noorim osavõtja oli ühekuune Nora, kes läbis seitsmekilomeetrise raja koos emaga. Eakaim daam tänavusel Maijooksul oli 84-aastane Ilse. Kakskümmend neli osavõtjat tähistasid täna oma sünnipäeva, 16 osalejat olid Mai-nimelised ning kõige rohkem oli osalejate seas Katrini nimelisi – tervelt 232.

Ilm oli enam-vähem sama soodne kui kahel eelmisel aastal – umbes 16-17 kraadi sooja, kerge tuul ja vahelduv pilvisus ehk mitte liiga külm, liiga palav ega ka liiga märg.

Lisaks naistele mõeldud jooksu ja käimisrajale ning lastejooksudele pakkus SEB Maijooks mitmekülgset tegevust ka meestele – avatud oli Viking Line Meestehoid, kus jagus tegemisi terveks päevaks. Finišis tervitas maijooksul osalejaid Karl Madis. Meeleoluka päeva lõpetas Maijooksu kontsert, kus astus üles Ivo Linna ja Rock Hotel.

Oma telgiga oli Maijooksul esindatud ka ajakiri Jooksja, kes jagas tasuta eelmisi ajakirjanumbreid ja vormistas soodustellimusi aastaks 9 euroga.