SEB 30. Tartu rattaralli lastesõitudel oli ligi 3000 osalejat

Laupäeval peeti Tartus SEB 30. Tartu Rattaralli lastesõidud, mis tõid spordiradadele 2939 noort. Tegemist on läbi aegade parima tulemusega.

Sooja ja päikesepaistelise ilmaga toimunud sündmus kulges rõõmsas meeleolus. „Väga mõnus oli sõita! Kõige rohkem meeldib medal, mille sain. Tulen järgmisel aastal kindlasti ka,“ rääkis täna 1,1 km raja läbinud ning juba teist korda lastesõidul osalenud 5-aastane Robin (pildil).

Kõige väiksemaid, kuni 6-aastaseid rattaspordihuvilisi kogunes täna TILLUsõidu starti 1570. 7-aastaseid ja vanemaid osales MINIrallil 1369.

Lastesõitudel parimaid ei selgitatud. Kõik osalejad startisid numbri 1 all ning iga lõpetajat ootasid finišis lisaks medalile ja diplomile ka Limpa limonaad, Premia jäätis ja Danone jogurt.

Tänavu 28. korda korraldatud lastesõitudel on oluline osa Tartu Rattarallis. Sõitude osalejatearvud on aastate jooksul pidevalt kasvanud. 2002. aastal osales distantsidel 616 last, 2007. aastaks jõudis see number 1179 ning tänavu läks starti kõigi aegade rekordarv väikeseid rattureid.