SEB 30. Tartu rattaralli võitis rootslane Jimmy Rönn

Pühapäeval toimunud SEB 30. Tartu rattarallile registreerus esialgsetel andmetel 4204 osalejat, nende hulgas kümned profiratturid ning tuhanded harrastajad.  Rattaralli võitis rootslane Jimmy Rönn (Team Cykelcity.SE) ajaga 3:04:06.

Seega võitsid välismaalased kõik Estonian Cycling Weekendi raames toimunud võistlused. Teisele kohale sõitis end valgevenelane Aleksei Tihhonov. Parima eestlasena lõpetas Indrek Rannamaa kolmandana.

„Tänane sõit oli korraga nii raske kui ka kerge. Tempo oli üleval terve võistluse jooksul ning vahetult enne lõppu nägin, et pean midagi tegema,“ rääkis lõpusirgel rünnanud Rönn. Tema sõnul olid tiimil Estonian Cycling Weekendi suhtes kõrged ootused ning need ka täideti.

„Kolmas koht on täna pigem ikka võidunäoline, sest teised kaks vastast olid lõpus minust kindlalt üle. Juhtusin sõidu jooksul õigetesse kohtadesse ning hindasin olukorda ja võimalusi õigesti,“ kommenteeris Rannamaa.

Sõit Lõuna-Eesti maastikul kulges kena ilma ja arvukate pealtvaatajate saatel. Pärast 1. vahefinišit Liival, kui sõidetud oli 27 km, õnnestus 17-mehelisel juhtgrupil end ülejäänutest lahti sõita. Seesama grupp jäi sõidutempot dikteerima sisuliselt distantsi lõpuni, venides lõpukilomeetritel küll veidi pikemaks. Poodiumikohad selgitati välja lõpusirgel.