SEB Maijooks toob kohale rekordarvu osalejaid

Tallinna Lauluväljakul 18. mail juba kahekümne kuuendat korda toimuv SEB Maijooks tuleb rekordilise osavõtuga. Traditsioonilisele igakevadisele tervisespordipeole on tänaseks registreerinud juba üle 12 000 tubli naise.

Maijooksule tullakse kogu perega, sest tegevusi jätkub nii naistele, lastele kui ka meestele. Võistluskeskus Tallinna Lauluväljakul avatakse laupäeva, 18. mai hommikul kell 10. Siin saab tutvuda arvukate Maijooksu partnerite väljapanekutega, saada asjatundlikku nõu oma ala spetsialistidelt või osta erinevaid tervise- ja sporditooteid.

Sportliku programmi juhatavad sisse kell 11.30 algavad lõbusad Draakoni lastejooksud, milleks registreerimine toimub kohapeal ja on kõigile lastelele tasuta.

Kell 12.45 toimub meeleolukas soojendusvõimlemine spordiklubi My Fitness treenerite juhendamisel. Kell 13 antakse SEB XXVI Maijooksu start naistele. Esmalt lähevad kõigile jõukohasele seitsmekilomeetrisele rajale ajavõtuga jooksjad, kellele järgnevad kümneminutiliste vahedega ajavõtuta jooksjad, käijad ja keppidega kõndijad. Finišisse saabujaid ergutab Karl Madis.

Tänavune SEB Maijooks pakub põnevust ka meestele – avatud on Viking Line Meestehoid, kus jagub tegemisi terveks päevaks. Võimalus on kaasa lüüa mitmetes mehelikes tegevustes ja sportlikes mõõduvõtmistes või niisama meeldivalt aega veeta. Meeste peamine ülesanne sel päeval on aga naistele kaasa elada!

Sportliku päeva lõpetavad meeleoluka kontserdiga Ivo Linna ja Rock Hotel. 

Selle aasta heategevusprojekt SEB Maijooksul on rinnavähivastane võitlus koostöös Eesti Vähiliidu ja Avoniga. SEB Maijooksul on avatud Avoni telk, kust saab osta heategevustooteid, mille kogutulu läheb rinnavähi vastu võitlemiseks. Kohal on ka mammograafiabuss, kust naised saavad infot rinnavähi vastase võitluse kohta. Kohapeal annavad nõu meedikud. Lisaks toimub rinnamärgi kujutise moodustamine laulukaare ees kell 12.20.

Arvestades suurt osalejate arvu tasub Maijooksule tulla aegsasti. Mõistlik on auto koju jätta ning kohale sõita ühistranspordiga või tulla tervisliku päeva puhul üldse jalgsi. Saabuda võib ka jalgrattaga, sest lauluväljaku Mere värava juures on avatud rattaparkla. Kui siiski tullakse autoga, peab jälgima liikluse reguleerijate märguandeid ning parkima selleks ettenähtud parklates ja  parkimiskohtadel Pirita teel või Eesti Näituste parklas.

Ümbruskonna elanikel ja inimestel, kes jooksutrassi ümbruses liiguvad, paluvad korraldajad varuda aega ja kannatust. Kõige pingelisem aeg on ajavahemikus kell 13.00–15.00. Kui vähegi võimalik, palutakse vältida sel perioodil auto või muu sõidukiga jooksutrassi piirkonda sattumist. Samuti palutakse jalakäijatel ja rulluisutajatel Maijooksu rajal osavõtjatele teed anda. Maijooksu liiklust reguleerivad ja ohutust tagavad Põhja prefektuuri mootorrattapatrullid ja Munitsipaalpolitsei reguleerijad. Korraldajad paluvad kõigilt mõistvat suhtumist. Üheskoos teeme üritusest toreda sündmuse!

Üksikasjalikku infot SEB Maijooksu kohta leiab internetilehel: www.jooks.ee.

Viimased uudised