SEB Tallinna Maratoni rada on tänavu palju jooksusõbralikum

SEB Tallinna Maratoni start möödunud aastal Pärnu maanteel. Korraldajate foto
SEB Tallinna Maratoni start möödunud aastal Pärnu maanteel. Korraldajate foto

Tänavu 9.-11. septembrini toimuval SEB Tallinna Maratonil on tulemas mitmeid olulisi muudatusi. Neist peamistena tasub mainimist võrreldes mullusega kolmepäevast programmi, teistpidi joostavat rada ja vanalinna munakivilõigu välja jätmist.

“Muudatused on pikalt kaalutud ning planeeritud lähtudes jooksjate, treenerite ja harrastajate poolt saadud tagasisidest, aga arvestades ka väga paljude liikluskorralduslike nüansside, jooksjate ohutuse ja osavõtjate teeninduslike aspektidega,” ütles SEB Tallinna Maratoni peakorraldaja Mati Lilliallik.

Maraton ja poolmaraton jäävad vana raja baasile, aga läbitakse senisele vastupidises suunas ehk päripäeva. “Selliselt läbituna muutub rajaprofiil oluliselt jooksjasõbralikumaks. Välja jäävad pikk lõputõus, vanalinna munakivilõik, Shnelli pargi kergliiklusteed ning meelehärmi põhjustanud järsk jooksusild üle Nunne tänava,” selgitas Lilliallik.

Ka 10 km rada joostakse päripäeva, kulgedes seekord uuel trassil, mis viib osavõtjad esmakordselt Kalamaja piirkonda ja toob nad ümber vanalinna ning tulevase Tallinna peatänava kaudu finišisse Vabaduse väljakul. “Kindlasti on uuenev marsruut põnev väljakutse nii neile, kes juba mitmeid aastaid SEB Tallinna Maratonil ja Sügisjooksul käinud kui ka neile, kes on siiani hoogu võtnud, et Eesti suurimast jooksupeost osa võtta,” leidis Lilliallik.

Kui mullu oli ürituse programm kahepäevane – laupäeval Noortejooks ja pühapäeval maratoni, poolmaratoni ja 10 km distantsid, siis sel aastal on programm kolmepäevane. Reedel, 9. septembril toimub Nike Noortejooks ja avatseremoonia, laupäeval 10. septembril on kavas 10 km jooks, käimine ja kepikõnd ning pühapäeval 11. septembril maraton ning poolmaraton.

Programmi hajutamise eesmärk pikemas perspektiivis on mitmepäevase jooksufestivali idee ellukutsumine, pakkudes jooksusõpradele võimalust kaasa lüüa kasvõi kõigil kolmel päeval järjest. “Mitmepäevane programm aitab kaasa ka sellele, et harrastajad, kes ise pikemaid distantse ei jookse, aga tahaksid pealtvaatajatena raja ääres maratonijooksule kaasa elada, saavad nüüd seda paremini kavandada,” märkis Lilliallik. Lisaks lubavad muudatused korraldajail paremini tagada arvukate osalejate teenindamist ning annavad võimaluse kavandada kogu programmi lähitulevikus veelgi mitmekesisemaks ja atraktiivsemaks.