SEB Tallinna Maratoni võit läks Etioopia jooksjale

14. septembril toimunud viienda SEB Tallinna Maratoni maratonidistantsi võitis etiooplane Tesfaye Dadi Beyene ajaga 2:17:29.

Ilja Nikolajev. Foto: Scanpix

Etioopia mehe järel finišeerus Eesti meistrivõistluste tiitli võitnud ja üldarvestuses teise koha saanud Ilja Nikolajev, kelle ajaks jäi 2:21:34. Suurima üllatuse pakkus noor jooksja Heinar Vaine, kes ajaga 2:23:36 tuli üldarvestuses kolmandale kohale. Vaine võttis selle tulemusega Eesti MV hõbeda.

Eesti MV kolmandaks tuli ajaga 2:24:02 Sergei Tšerepannikov (üldarvestuses oli Tšerepannikov neljandas). Oma maratonidistantsi debüüdi teinud Keenia jooksja Ibrahim Mukunga Wachira tuli ajaga 2:25:18 üldarvestuses viiendale kohale. Wachira on teatavasti meie parima keskmaajooksja Tiidre Nurme treeningpartner.

Naistest oli maratoni kiireim eestlanna Evelin Talts, kes läbis distantsi ajaga 2:56:26 ning võitis ka Eesti meistritiitli. Talts jäi üldarvestuseks 49. Teiseks tuli Anu Teppo, kes jooksis maratoni ajaga 2:58:58 ja kolmandaks Kaisa Kukk, kelle ajaks jäi 2:59:10. Teppo ja Kuke üldarvestuse kohad on vastavalt 61 ja 64.

SEB Tallinna Maratonil tehti ka Guinnessi rekord maratonidistantsil korvpalli põrgatamises. Sellega sai hakkama eestlane Joosep Mooses, kes jõudis täispikal maratonidistantsil korvpalli põrgatades finišisse ajaga 3:14:57, ületades senist Guinnessi rekordit peaaegu 9 minutiga. Senine rekord, 3:23:42, kuulus aastast 2010 ameeriklase Mark Ott’i nimele.