SEB Tallinna maratonil läks kolmikvõit Aafrikasse, Roman Fosti jooksis isikliku tippmargi

Pühapäeval, 8. septembril Tallinna kesklinnas toimunud SEB Tallinna Maratoni maratonidistantsi võitis etiooplane Tesfaye Dadi Beyene ajaga 2:15.01. Kokku registreerus maratonile 2075 jooksjat.

Kaksikvõit jäi Etioopiasse sel korral tulemata, sest teisena lõpetas jooksu ajaga 2:15.22 keenlane Pharis Kimani. Üldarvestuses tuli kolmandale kohale etiooplane Demisse Diriba Haile, kelle  ajaks oli 2:15.45.

Eesti parimana kaotas Roman Fosti esikolmikule üle viie minuti, kuid 2:20.48 märkis isiklikku tippmarki. Kokkuvõttes kuuendaks tulnud Fosti võitis sellega ka Eesti maratoni meistritiitli. Eesti meistrivõistluste arvestuses järgnesid Fostile Andrus Lein 2:31.25 ja Dmitri Aristov 2:32.01ga, nad said üldarvestuses vastavalt 7. ja 8. koha.

Naistest moodustasid esikolmiku samuti välismaalased: Irene Chepkirui (Keenia) 2:34.40, Marta Markos Ayele (Etioopia) 2:39.51 ja Anastasia Kušnirenko (Venemaa) 2:48.51.

Eesti naiste meistritiitli maratonijooksus võitis Lily Luik, kes ajaga 2:50.17 jooksis isikliku rekordi ja tuli sellega naiste arvestuses 4. ja üldarvestuses 25. kohale. Ajaga 3:00.00 jooksis end Eesti meistrivõistluste hõbedale Olga Andrejeva ning kolmanda koha saavutas ajaga 3:05.18 Grete Tõnne. Üldarvestuses olid Andrejeva ja Tõnne vastavalt 47. ja 70. kohal.

Poolmaratonile registreerus 2728 jooksjat ning võidu võttis keenlane Ibrahim Mukunga ajaga 1:05.42 Napilt, vaid viie sekundiga kaotas võitjale Valerijs Zolnerovics (Läti), Üldarvestuses tuli kolmandaks Kaur Kivistik, kes läbis poolmaratoni ajaga 1:11.26. Tema järel finišeerisid Eesti jooksjad Kaupo Sasmin (1:12.27) ja Aleksei Markov (1:14.07).

Naiste arvestuses oli poolmaratoni kiireim eestlanna Jekaterina Patjuk, kes ajaga 1:17.32 jäi üldarvestuses kümnendaks.

SEB Tallinna Sügisjooksu 10 km distantsi võitis keenlane David Kogei rajarekordi 29.02ga. Sellele distantsile registreerus kokku 14 890 võistlejat, kellest 7689 olid jooksjad ja 7201 kõndijad. Kogei järel tuli teiseks senine 10 km rajarekordi omanik, mitmekordne SEB Tallinna Maratoni 10 km distantsi võitja Tiidrek Nurme, kes tulemusega 29.58 ületas samuti oma senise rajarekordi 30.04. Kolmandale kohale tuli Nikolai Vedehin 30.58ga.

Naistest võttis 10 km esikoha staažikas Jelena Prokopcuka (Läti), kes ajaga 33.18 ületas naiste arvestuse rajarekordi, mis kuni tänaseni kuulus 34.17-ga leedulannale Rasa Drazdauskaitele. Ajaga 33.50 tuli naistest teiseks keenlanna Tabitha Gishia Wambui, 36.43-ga jäi kolmandaks Remalda Kergyte Leedust. Eesti naistest oli kiireim Egle Mätas, kes ajaga 38.36 platseerus naistearvestuses 4. ning üldarvestuses 56. kohale.

Kokku registreerus tänavusele SEB Tallinna Maratonile 22 356 liikumisharrastajat, neist 2077 maratonile, 2728 poolmaratonile, 7689 10 km jooksu- ja 7201 10 km kõnnidistantsile (sh kepikõnd) ning 2661 Haribo lastejooksule. Sellise arvuga ollakse jätkuvalt suurim rahvaspordisündmus terves Baltikumis.

Vaata SEB Tallinna Maratoni kõigi jooksude tulemusi siit.