SEB Tartu GP rattasõidus võitis prantslane Demaret

Laupäeval peeti Tartu linnaringil SEB Tartu GP 2011, mis tõi rajale profiratturid 16 meeskonnast. Kõige kiiremini läbis 187 km distantsi prantslane Jean Eudes Demaret ajaga 4:23:03 meeskonnast Cofidis, Le Credit en Ligne.

Teine oli Rene Mandri (Endura Racing) ning kolmas rootslane Jonas Ljungblad (Team Differdange – Magic-Sportfood.de).

“Pärast rasket haigust, millega kaotasin 23 kilo, on tippsporti tagasitulek olnud vaevaline. Sel aastal olen vaid kuus korda finišini jõudnud ja kartsin, et ka täna ei jagu piisavalt energiat. Õnneks läks kõik hästi ja tundub, et see on uus algus,“ kommenteeris võitja Demaret.

“Meeskonna taktika oli, et algusest peale peab keegi juhtgrupis olema ja plaanist pidasime ka kinni. Eile võttis tiim kolmanda koha, täna tuli teine, järelikult peab ka homme Tartu Rattaralli starti minema. Nii saame ka võidu kätte,“ rääkis tänane parim eestlane Mandri.

Kokku sõideti võistlusel 15 ringi. Kohe võistluse algfaasis rebis peagrupist lahti suurem seltskond rattureid. Teise ringi lõpuks oli nende edu kasvanud juba 39 sekundile ning viienda ringi lõpuks peaaegu 2 minutile. Kaheksanda ringi lõpuks kahanes vahe vaid 1:16 peale. 12 ringi lõpuks oli juhtgrupist läinud eest 5 meest. Finišisirgel oli viisikust kiireim  Demaret.

Esimese mäefiniši võitis Jack Bauer (Endura Racing), esimese vahefiniši Mart Ojavee (Champion System) ning teise Mandri. Teises mäefinišis oli esimene taas Bauer ning kolmandas vahefinišis Demaret.

SEB Tartu Grand Prix 2011 oli Estonian Cycling Weekendi teine võistlus. Homme ootab ees SEB 30. Tartu Rattaralli, mis toob Lõuna-Eesti maanteedele lisaks rattatippudele ka enam kui 4000 harrastajat. Start 135 km distantsile antakse kell 10:00 ja 65 km matkale kell 12:00.