SEB Tartu Rattaralli üritustel stardib üle 7500 ratturi

SEB 32. Tartu Rattaralli 135 ja 65 km pikkused põhidistantsid sõidetakse 2. juunil, tänase seisuga on stardijoonele minemas 4107 ratturit. Päev varem toimuvatele lastesõitudele ootavad korraldajad 3500 ratturit, kokku on tänase seisuga rattarallil starti minemas üle 7500 ratturi.

Rattaralli 135 km distantsile on tänase seisuga kirja pannud 2021 inimest, lühemat, 65 km pikkust distantsi eelistab 2086 ratturit. Ühes Tour of Estonia profiratturitega on SEB 32. Tartu Rattarallil esindatud ratturid 30 riigist, neist eksootilisemad Mehhiko, Namiibia, Albaania. SEB 32. Tartu Rattarallil osalejate keskmine vanus on 38, naisi on starti minemas 751, mehi 3356.

Rattaralli toimub 2. juunil, start ja finiš on Tartu kesklinnas, mis tähendab seda, et tuhanded rahvasportlased saavad startida ja finišeerida kaasaelava publiku silme all.  Veel enne 2. juunit toimub profiratturite velotuur Tour of Estonia, kus löövad kaasa tippratturid üle maailma. Tour of Estonia stardib 30. juunil Viimsis, finaaletapp toimub 1. juunil Tartus, kui sõidetakse vaatemänguline Tartu Grand Prix.

Kuna tegemist on maanteesõiduga, siis toob Tour of Estonia kaasa ka mõningad liikluspiirangud. Võistluste direktor Indrek Kelk räägib korralduslikust poolest ja liiklusest lähemalt siit.

SEB 32. Tartu Rattaralli koos lastesõitude ja Tour of Estoniaga moodustavad Estonian Cycling Weekendi, mis toob Eesti maanteedele tuhanded ratturid, kelle seas nii tippratturid, lapsed kui ka rahvasportlased.

Foto: Kaimo Puniste