Seelikutes teise Kadrijooksu võitsid Aaro Tiiksaar ja Lisett Alt

Vasakult: Tarvi Tameri, Aaro Tiiksaar, Janar Juhkov. Foto: erakogu
Vasakult: Tarvi Tameri, Aaro Tiiksaar, Janar Juhkov. Foto: erakogu

Spordiklubi Stamina eestvedamisel anti täna keskpäeval Tallinnas Kadrioru pargis teisele Kadrijooksule, kus kõik osalejad pidid jooksu ajal kandma korraldaja poolt antud seelikut. Meeste esikolmikusse kuulusid tänavu samad jooksjad, kes mullu, ainult teises järjestuses. Naistest võttis võidu mullu teine olnud saarlanna Lisett Alt.

5 km pikkuselt distantsilt jõudis kõige kiiremini tagasi eelmisel aastal kolmanda koha saanud Aaro Tiiksaar ajaga 16.49,5, mis on tema isiklik rekord. “Jooks oli hea, kuigi palju järske pöördeid, mis hoo maha võtsid. Olen sel kuul iga päev vähemalt 5 km jooksnud ja tundub, et see mõjus hästi. Vahepeal tundus küll, et Tarvi Tameri läheb mööda ja ma ei jõua tema tempis püsida, aga sirgete peal sain uuesti tempot juurde ja õnnestus võita,” rääkis Tiiksaar ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.

Mullune võitja Tarvi Tameri pidi seekord leppima teise kohaga. Tema lõpuaeg 17.15,9. “Vaatamata pikale hooajale oli alguses hea tunne. Jalad kerged ja mõnus rütm, kuid kolmandal kilomeetril tundsin, kuidas kergus kaob,” sõnas Tameri. “Langustel suutsin liidrile veel kenasti veel järgi võtta kuid see oli ka kõik. Jahe ilm külmutas otsaesist ja kuidagi väga raskeks läks. Viimase kilomeetri jooksin 3.45-ga, kohutav. Samas olin ca 8 sekundit kiirem kui eelmisel aastal, sellega peab rahule jääma. Aaro osutus seekord teisest liigast meheks,” tunnistas Tameri.

Eelmisel aastal teisena lõpetanud Janar Juhkov sai täna kolmanda koha ajaga 18.24,9. “Võtsin suure riski joosta. Ma ei ole teinud 20 päeva ühtegi jooksusammu, kuna olin haige. Tablettide najal olin püsti. Neljapäeva tegin esimesed jooksusammu, kuid läksin liiga suure hurraaga peale. Tegin kõiki harjutusi, tempoga tagasi ei hoidnud ja reedel olin nagu puutükk, kõik kohad valusad,” ütles Juhkov.

Mees pelgas tänast jooksu ja arvas ehk polnud õige otsus minna peale haigust nii kiiresti jooksma. “Esimesel kilomeetril püüdsin esimeste meestega sammu pidada, kuid see tundus nagu nöör kaelas sooritus. Edasi võtsin rahulikult ja seadsin eesmärgiks jääda kolmandale kohale. Ka rahulikult oli raske joosta. Kokkuvõttes olen rahul, kuid poleks uskunud, et kolm nädalat on nii laastavalt mõjunud ja mu hooaja vorm nagu liblikal langenud tiivad taevasse kadunud,” nentis Juhkov. Nüüd tahab ta oma selle hooaja vormi tagasi saada ja vajadusel minna veelgi paremaks.

Vasakult: Mirjam Vint, Lisett Alt ja Jekaterina Pihlak. Foto: erakogu
Vasakult: Mirjam Vint, Lisett Alt ja Jekaterina Pihlak. Foto: erakogu

Naistest võitis Kadrijooksu mullu teine olnud saarlanna Lisett Alt ajaga 21.02,55. “Stardis oli küll hea tunne, aga tagasilöök tuli esimesel kilomeetril, kui sain tunda -3 kraadist külma, mida pole veel Saaremaal ei olnud (Saaremaal näitas täna samal ajal termomeeter ca +3 kraadi – toim.). Hingata oli veidi raske. Aeg oleks võinud parem olla, kuid seekord läks nii,” lausus Alt. Teda aitas täna vedada klubikaaslane Raigo Saar (JK Sarma)

Teisena lõpetas Mirjam Vint ajaga 21.22,1. Kolmandaks tuli Jekaterina Pihlak Järvamaalt tulemusega 23.41,6.

2. Kadrijooksu tulemused