Segateatesõit laskesuusatamise MK-etapil Eestil ebaõnnestus

Grete Gaim. Foto: Jarek Jõepera
Grete Gaim. Foto: Jarek Jõepera

Eesti nelik startis täna Rootsis Östersundis laskesuusatamise MK-etapil segateatesõidus, kuid ei jõudnud kolmandast vahetusest kaugemale, sest võeti liidrilt ringiga pähesaamise tõttu rajalt maha.

Juba Eesti koondise avavahetust sõitnud Grete Gaim pidi lamadestiirus haarama kolme varupadruni järgi, ent ka sellest ei piisanud ning ta suusatas ühe trahviringi. Selline algus kukutas Eesti 25 võistkonna konkurentsis 23. kohale (+1.20). Püstitiirust õnnestus Gaimil pääseda kahe varupadruni kasutamisega ning ta tõstis Eesti koha võrra 22. kohale (+2.18).

Johanna Talihärm sai Grete Gaimilt vahetuse üle võtta ligi kolm minutit liidrist hiljem. Lamadestiirus kasutas ta ära ühe varupadruni ning Eesti jätkas 22. kohal (+3.23). Püstitiirus läks Talihärmal vaja aga kolme varupadruni abi. Kõik see võttis aega ja kaotust kogunes juurde (+4.21). Oma vahetuse andis ta Kalev Ermitsale üle 21. kohalt (+4.27).

Ermits kasutas lamadestiirus ära kõik kolm varupadrunit, kuid suutis siiski kõik märgid alla lasta ja kergitas Eesti 18. kohale (+4.39). Püstituurus ei olnud Ermitsal ka varupadrunitest suurt abi ja üks märk jäi üles, mistõttu mees pidi minema trahviringile. Kaugemale Eesti koondis ei jõudnudki, sest liidrilt Itaalialt ringiga sisse saamine tähendas rajalt mahavõtmist.

Segateatesõidu võitis Itaalia nelik koosseisus Lisa Vittozzi, Dorothea Wierer, Lukas Hofer ja Dominik Windisch (0+9; 1:05.56,1). Teise koha sai Norra võistkond, kuhu kuulusid Ingrid Landmark Tandrevold, Tiril Eckhoff, Tarjei Bö, Johannes Thingnes Bö (0+15; +4,1). Kolmandaks tuli Rootsi koondis, milles suusatasid Linn Persson, Mona Brorsson, Jesper Nelin, Martin Ponsiluoma (0+11; +59,9).

25st startinud võistkonnast lõpetas võistluse 17. Lisaks Eestile võeti rajalt maha veel Hiina, Lõuna-Korea, Kasahstani, Sloveenia, Jaapani, Läti ja Leedu võistkonnad.