Selliku käe all harjutav Andi Noot teeb välishooaja avastardi 5. mail

Andi Noot Eesti talvistel meistrivõistlustel 1500 m distantsil. Foto: Marko Mumm/EKJL
Andi Noot Eesti talvistel meistrivõistlustel 1500 m distantsil. Foto: Marko Mumm/EKJL

Pärast Ednel Pärna siit ilmast lahkumist Enn Selliku juhendamisel treenima hakanud Andi Noot teeb välishooaja avastardi 5. mail Elvas Eesti murdmaajooksu meistrivõistlustel.

“Koostöö Sellikuga sujub väga hästi. Meil on ühised maailmavaated ja arusaamad jooksust ja elust üldiselt. Rumalustega, mis viimasel ajal Eesti jooksumaastikul väga populaarsed, me ei tegele. Konkreetsed plaanid, kindel režiim ja füüsiline töö. Need on märksõnad. Me oleme vanakooli mehed ja paneme palju rõhku füüsiliselt raskele maa ja metsatööle. Saed, kirved ja labidad on põhilised sõbrad väljaspool jooksuradu,” rääkis Noot ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.

Nooda sõnul aitab Enn Sellik tal saavutada seda, mis Endel Pärnaga pooleli jäi. “Enn Sellik aitab mul täita neid lubadusi, mis meil Endel Pärnaga olid. Sellik teadis Endlit ja ta plaane hästi. Nad suhtlesid tihti omavahel,” ütles Noot. Praegu läheb kõik plaanipärastelt ja kui kõik sujub on ta 5. mail Elvas joonel. Sel kuupäeval toimuvad seal Eesti murdmaajooksu meistrivõistlused. Viimati võistles Andi Noot krossijooksus 2015. aastal, mil võitis Eesti meistrivõistlustel 4 km distantsil kuldmedali.

29. märtsil käis Andi Noot Eesti suurima valla ehk Saaremaa vallavalitsuse tänuüritusel, kuhu kutsuti tänavu esimeses kvartalis rahvusvahelistel spordi- ja tiitlivõistlustel ning Eesti meistrivõistlustel häid tulemusi saavutanud valla sportlased. Noot pälvis tunnustuse Eesti talvistel meistrivõistlustel 1500 m distantsil saavutatud esikoha eest. Lisaks temale tänati ka Eesti veteranide sisemeistrivõistlustel 3000 m jooksus hõbemedali võitnud 70-aastane Arnold Nõmm.