Sergei Tšerepannikovi õpilane tuli kahekordseks Eesti meistriks

Johan Markus Oll Eesti meistrivõistlustel jooksu vedamas. Foto: EKJL

Stamina spordiklubi jooksja ja treeneri Sergei Tšerepannikovi juhendamisel harjutav Johan Markus Oll võitis Tallinnas Lasnamäe kergejõustikuhallis täna lõppenud noorte Eesti talvistel meistrivõistlustel kaks kuldmedalit, tulles A-klassis Eesti meistriks nii 800 meetri ja kui ka 2000 meetri distantsil.

Laupäeval toimunud poiste A-klassi 800 meetri jooksus kuulus Stamina klubile koguni kaksikvõit. Johan Markus Oll võitis Eesti meistritiitli klubikaaslase ees ligi neljasekundilise eduga, saades lõpuajaks 2.04.47. Hõbemedalile jooksis Mark Abner 2.08,10-ga. Täna toimunud 2000 meetri jooksus näitas Johan Markus Oll taas konkurentidele kandu, võites distantsi isikliku rekordiga 5.57,87. Ühtlasi oli ta ainus, kes suutis võistlusmaa läbida alla kuue minuti.
“Johan Markus vedas jooksu algusest peale ja läbis esimese kilomeetri 2.57-ga. Arvasin, et nii ei jookse ta lõpuni, aga pidas ilusti vastu,” rääkis noormehe treener Sergei Tšerepannikov Jooksuportaalile. Johan Markus Oll on Tšerepannikovi juhendamisel treeninud üle aasta, kuid tulemused kõnelevad iseenda eest. “Ta oli neli kuud haiguse tõttu spordist eemal, mistõttu tekkis vahepeal suur paus. Tegemist on andeka poisiga, kellest võib saada tippjooksja. Kiirus ja vastupidavus on tal olemas,” kiitis Tšerepannikov, kes treeneri ametis nüüdseks tulnud Eesti meistriks kokku neli korda. 
Johan Markus Olli jooksupisiku pärineb geenidest. Tema vanaisa Kalev Oll võitis 1952. aastal Eesti meistrivõistlustel 10 000 meetri jooksus pronksmedali ajaga 32.26. Aasta hiljem kordas ta saavutust, kuid siis tuli lõpuajaks 33.21.
Poiste A-klassi Eesti meistrivõistluste 800 m tulemused ja 2000 m tulemused
JOOKSUPORTAAL