Siiri Pilt püstitas Sillamäel 24-tunni jooksu Eesti rekordi

Siiri Pilt Sillamäel jooksmas. Foto: Anna Marjova
Siiri Pilt Sillamäel jooksmas. Foto: Anna Markova

Siiri Pilt püstitas täna Sillamäel lõppenud 24-tunni jooksu Eesti rekordi, läbides ööpäevaga 184,299 kilomeetrit. Eelmine tippmark kuulus Raili Rüütlile 180,726 kilomeetriga, mille ta jooksis 24. veebruaril Soomes Espoos.

“Lihtsalt jooksin ja üritasin pulssi mitte üles lasta, et madala pulsiga joosta. Muidugi tänu supertoetustiimile, kes mind toetama tulid. Ilma nendeta oleksin hätta jäänud,” lausus Pilt ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.

Üldvõidu võttis 205,071 kilomeetriga Toomas Unt, kes meenutas juunis toimunud Laulasmaa Ultraga võrreldes, et jooks Sillamäel osutus magnituudi võrra raskemaks. “Asfalt hävitas reiepealseid, temperatuur ka madalam ja tuulisem. Pimedat aega palju rohkem. Alguses seadsin  sihi proovida Eesti rekordit. Esimesed 12 tundi püsisin veel graafikus, aga siis jäin energianälga, pea käis ringi, tuikusin mööda teed,” rääkis Unt ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.

Ta istus, pani sulejope peale, sõi kõvasti ja kõndis kaks ringi kuni pea taas selgemaks võttis ja keha ka järgi tuli. “Selleks ajaks sai selgeks, et täna ja selle vormi pealt ma rekordit ei jookse. Tegin vaheldumisi ühe ring kõndi ja neli ringi jooksu. Kuna järgmistega oli vahe piisav, siis viimased tunnid sisuliselt jalutasin. Ei suutnud end sundida nende jalgadega jooksma, kui miskit otseselt kaotada ega väga saavutada ei olnud. Teadsin, et isikliku rekordi teen niikuinii ja üle 200 km ka,” sõnas Unt.

Kokku suutis 200 km piiri alistada kolm meest, lisaks Toomas Undile sai sellega hakkama teisena lõpetanud Mart Maasikrand, kelle arvele kogunes 201,129 kilomeetrit. Samuti suutis 200 km täis joosta kolmandaks tulnud soomlane Tom Kinnunen (200,144 km). Naistest lõpetas teisena venelanna Tatjana Sviridova 181,097 kilomeetriga. Kolmandaks platseerus Liina Kesamaa (155,599 km).

Sillamäe ultrajooksu tulemused