Sinilillejooks jõudis esimest korda Pärnusse

Sinilillejooksu start Pärnus. Foto: Anname Au
Sinilillejooksu start Pärnus. Foto: Anname Au

Pühapäeval, 8. aprillil peeti Pärnus esimest korda Sinilillejooks, millest võttis osa ligi 200 huvilist. Lisaks jooksule toimus ka perepäev, kus oli uudistamist kogu perele.

Jooksu start anti keskraamatukogu tagant, kust osalejad jooksid läbi jahtklubi Rannaparki ja tagasi: kogu distantsi pikkus oli 3,2 kilomeetrit. Samuti toimus keskväljakul 200 meetri distantsiga laste Sinilillekese jooks.

Üldarvestuses parima tulemuse saavutas Agur Tettermann ajaga 9.42, teisele kohale platseerus Enari Tõnström 10.02-ga ning pronksivääriliselt jooksis Franko Reinhold (Täppsportlased) ajaga 10.13. Naiste seas võitis iirlane Marie Corrbet ajaga 13.46, teiseks tuli Viola Hambidge 14.18-ga ja kolmanda koha saavutas Mari-Liis Liipa 14.20-ga.

Sinilillejooksude sari on oma vormilt Eestis ainulaadne. Enne 3,2 kilomeetrise distantsi läbimist on osalejatel soovi korral võimalik läbida ka üldfüüsiline test, kus panna proovile enda füüsilised võimed sarnaselt kaitseväes läbi viidavale üldfüüsilisele testile.

Heategevuskampaaniat Eesti kaitseväe ja Kaitseliidu veteranide ning nende lähedaste toetuseks viib viiendat aastat ellu MTÜ Eesti Vigastatud VõitIejate Ühing koostöös Naiskodukaitsega. Iga sinilillemärk on kordumatu käsitöö, mille on valmistanud SA Hea Hoog vahendusel vaimsete ja psüühiliste erivajadustega inimesed üle Eesti.

Sinilillesümboolika müügist kogutavate annetustega toetab MTÜ Eesti Vigastatud Võitlejate Ühing sel kevadel lisaks veteranidele Tapa linna välitrenažööride ala rajamist, Tartu Ülikooli Kliinikumile ja Rakvere Haiglale taastusravi seadmete soetamist ning MTÜ Peaasjad tegevust meeste vaimse tervise edendamisel.

Pärnu Sinilillejooksu tulemused