Sinilillejooks lõppes Tallinnas Mark Abneri ja Liina Kivi võiduga

Sinilillejooksu start Kadriorus. Foto: Anname Au

Veteranidepäevale pühendatud Sinilillejooksud Eestis lõppesid täna Tallinnas Kadriorus, kus keskpäeval anti start tänavusele viimasele sellele üritusele. Meestest näitas kiireimat minekut uuel rajal klubi Treeningpartner jooksja Mark Abner ja naistest Jooksupartnerisse kuuluv Liina Kivi.

Sügisel kaitseväe ajateenistusse suunduv Mark Abner läbis Kadrioru pargis kulgenud 3,2 km pikkuse distantsi (eelmisel aastal joosti Pirita teel edasi-tagasi – toim.) ajaga 9.48,4, suutes ainsana saada kirja aja alal kümne minuti. Teisena lõpetas Bert Tippi ajaga 10.10,8. Lõpuheitluses kaotas talle vaid ühe sajandikuga Robert Telpt.

“Panin kohe alguses tempo peale. Soojenduse ajal tundus hea jalg olevat ja otsustasin alguses natuke kiiremini minna. Arvestasin ka seda, et distants on tegelikult suhteliselt lühike, nii et küllap pean vastu. Pidasingi lõpuni liidrina vastu,” ütles Abner ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. Eile jooksis Abner Alutagusel kindral Tõnissoni jooksul (7,5 km), mille samuti võitis.

Naistest võitis Sinilillejooksu Liina Kivi (SK Jooksupartner) ajaga 12.09,1, olles ühtlasi N35+ arvestuses parim. “Läksin kohe 200 m peal juhtima ja pidin vaid kohta hoidma. Väga tugevalt võitlema ei pidanud, aga kuna jooksin tõusvas tempos, siis lõpp läks ikka raskeks,” tunnistas Kivi. “Vorm on selline keskpärane, kuid plaanin ikka sügiseks mõne hea jooksu teha. Kevadelt midagi ei oota;2 lisas ta. Järgmise stardi teeb ta 1. mail ümber Viljandi järve jooksul. “Olen seal igal aastal käinud ja ei tahaks sel korral ka vahele jätta.”

Teiseks tuli Sinilillejooksul tema klubikaaslane Tiina Kala 12.37,6-ga. Kolmandaks jooksis end Triin Peterson (Treeningpartner) ajaga 13.19,2. Naisveteranide arvestuses kuulus talle Liina Kivi järel teine koht.