Sise EMi finaalides valitsesid Etioopia päritolu jooksjad

Etioopiast pärit Rootsi esindaja Abeba Aregawi võitis täna soolojooksuga Göteborgis Euroopa sisemeistrivõistlustel naiste 1500 meetri finaali. Stardist alates jooksu juhtinud Aregawi kasvatas edu ülejäänute ees iga ringiga, finišeerides esimesena ajaga 4.04,47. Teisena lõpetanud hispaanlanna Isabel Macias kaotas talle ligi 10 sekundiga. Maailmarekordiomanik Jelena Soboleva sai alles 6. koha. Venelannal oli raskusi isegi  eeljooksust edasi pääsemisega, kust jõudis finaali aja põhjal. Sobolevaga ühes eeljooksus olnud ja selle võitnud hispaanlanna Natalia Rodriguez täna finaalis starti ei tulnud. Soboleva nimele kuuluv maailmarekord on 3.58,28, mille ta püstitas 2006. aastal.

Natalia ESP DNS
Meeste 3000 meetri jooksu finaalis hakati kiirendama kolm ringi enne lõppu Aserbaidžaani esindaja, kuid Etioopias sündinud Hayle Ibrahimovi vedamisel. 1000 meetrit läbiti ajaga 2.39,35-ga ja 2000 meetrit 5.19,52-ga. Ibrahimov pidas lõpuni teiste ees vastu ja tuli Euroopa meistriks ajaga 7.49,74. Kõva lõpuspurdi tegi hispaanlane Juan Carlos Higuero, kes lõpusirgel kerkis neljandalt kohalt teiseks, jättes prantslase Yoann Kowali medalita. Pronksi võttis kuni viimase sirgeni Ibrahimovi kannul püsinud iirlane Ciaran Olionaird isikliku rekordiga.