Skechers Suvejooksu võitsid Rauno Laumets ja Leila Luik

Skechers Suvejooksu võitja Rauno Laumets. Foto: Maanus Kullamaa
Skechers Suvejooksu võitja Rauno Laumets. Foto: Maanus Kullamaa

MTÜ Treenitus eestvedamisel #GORUN Tartu jooksusarja teise osavõistlusena täna toimunud Skechers suvejooksu 10 km pikkuse distantsi võitsid spordiklubi ProRunner esindaja Rauno Laumets ja Leila Luik oma õe Lily Luige ees.

Mullust esikohta kaitsnud Rauno Laumets võttis võidu ajaga 32.29,3. Kuna Laumets võitis kevadel ka Parkmetsa jooksu, kuulus ka sarja esikoht talle. “Läksin kindla plaaniga täna jooksma eesmärgiga pingutada nii palju kui vaja ja nii vähe kui võimalik, et jooksu võit ära võtta. Õnneks nii ka läks ja võidu vormistasin viimase kahe kilomeetri peal, kui teise koha mees vaikselt maha jäi. Elevust tekitas Etioopia mees, kes stardist minnes küll kõva tempo peale pani, aga esimese kilomeetri lõpus tuli juba selg ees vastu,” rääkis Rauno Laumets ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.

Teise koha sai täna Rauno Jallai (KJK Lõunalõvi) isikliku rekordiga 32.50,2. “Üritasin täna ühtlases tempos hea jooksu teha, aga plaanitud ajast jäi 30 sekundit puudu. Kuskil 3-4 km jooksime suuremas pundis, siis läksime Rauno Laumetsaga eest ära. Enne seitsmendat kilomeetrit hakkas Laumets eest ära minema ja nii ta lõpuks jäigi,” kommenteeris Jallai.

Kolmandaks tuli ajaga 33.30,9 Hasso Paap, kes hakkas taas üle mitme aasta treenima sel kevadel, eesmärgiga joosta hästi Tallinnas maratoni. “Täna tegin 10 km võistluse, et saada lisaks treeningutele ka korralik pingutus võistlusel ning näha, kuidas füüsiline seis on. Tulemusega jään rahule ning tuleb tõdeda, et kiiruslikud võimed on vanusega veelgi vähenenud, kuid see-eest ökonoomsust on juurde tulnud,” leidis Paap.

Naistest võitis jooksu Leila Luik ajaga 37.01,1. Talle järgnes õde Lily Luik 37,17,7-ga. “Esimesed kuus kilomeetrit püsisime koos, hiljem hakkasid õel jalalihased alt vedama ja ta pidi tempot alla laskma, kuid püsis mul kenasti kannul,” ütles Leila Luik. Kolmandana lõpetas Pille Hinn (Sparta) ajaga 38.21,5.

Poole lühema ehk 5 km pikkuse distantsi võitis Martin Vilismäe (Sparta) ajaga 16.13,1. Järgnesid Vahur Mäe 16.23,3-ga ja Franko Reinhold 16.54,6-ga. Naistest võidutses lühemal maal Brit Rammul (Sparta) tulemusega 19.14,4. Teisena lõpetas tema klubikaaslane Margit Mälter ajaga 19.27,4. Kolmanda koha sai Gerda Kivil (Tartu suusaklubi) 20.46,6-ga.

Skechers Suvejooksu tulemused