Soi võttis Itaalias oma kolmanda võidu

Pekingi olümpiamängude 5000 m pronksmedali omanik keenialane Edwin Soi (pildil) võitis kolmandat korda järjest Itaalias Bolzanos toimunud vana-aasta jooksu. Soi läbis 10 km pikkuse distantsi ajaga 28.44, edestades ühe sekundiga etioopialast Imane Mergat. Kolmanda koha sai Suurbritannia esindaja 3000 m sise EM-i meister Mo Farah 28.48-ga. Kuni 23-aastaste krossijooksu 2008. aasta Euroopa meister itaallane Andrea Lalli lõpetas kodupubliku ees viiendana keenialase Silan Kipruto järel. “Ma olen kolm korda Bolzanos võitnud, kuid täna oli mul siin raskeim võistlus. Tugevad konkurendid tegid võidu kordamise raskeks. Valmistun sisehooajaks. Minu tähtsaimaks eesmärgiks talvisel hooajal on Dohas toimuv sise-MM,” ütles Soi pärast jooksu.

Naiste 5 km pikkuse jooksu võitis 19-aastane 2008. aasta juunioride maailmameister 5000 m distantsil Sule Utura (pildil) Etioopiast ajaga 16.11. Utura lõi kahe sekundiga Sloveenia 1500 m jooksu rekordiomanikku Sonja Romani. Kolmandana jõudis finišisse prantslanna Christelle Daunay ajaga 16.17. “Minu jaoks oli külma ilma tõttu võistlus väga raske. Ma ei ole sellise ilmaga kunagi jooksnud. Minu sihiks on märtsis toimuvad krossijooksu maailmameistrivõistlused,” lausus naiste jooksu võitja Utura, kes kandis võistluse ajal kindaid ja mütsi.