Souli maratoni võitnud keenlasel jäi napilt rajarekordist puudu

7. novembril ajaga 2:08.15 Souli maratoni võitnud keenlasel David Kiyengil jäi rajarekordist puudu vaid kaks sekundit. Tema kaasmaalasele Jason Mbotele kuuluv 2:08.13 pärineb aastast 2006.

Maratoni algul kujunes välja 21-liikmeline juhtgrupp, kuhu kuulusid teise seas ka keenlased Mbote, Kiyeng ja mullu Chicago maratonil 4. koha saanud Charles Munyeki, Prahas tänavu 2:07.23 jooksnud Nicholas Kipruto Koech, etiooplane Teferi Wodajo ja marokolane Mohamed El Hachimi. Pärast väikest tõusu jõudsid liidrid 5. kilomeetrile ajaga 15.10 ja 10. kilomeetrile ajaga 30.14. 10. kilomeetriks oli gruppi jäänud 17 meest. 20. kilomeetrit läbiti ajaga 1:01.04. Selles tempos suutis püsida veel 14 jooksjat, neist pooled pudenesid grupist 30. kilomeetriks (1:31.50). 40. kilomeetril (2:02.05) andis keenlane Jason Mbote alla ja jäi viis meetrit tahapoole ees jooksvatest Kiyengist, El Hachinist, etiooplasest Wegayehu Girma Terefast ja mataoni debütandist lõuna-aafriklasest Stephen Mokokast. Võitlus võidu ning uue rajarekordi nimel jätkus Kiyengi ja El Hachimi vahel viimaste meetriteni. Finišis kaotas El hachimi Kiyengile kahe sekundiga. Kolmanda koha sai Terefa isikliku rekordiga 2:08.25. Mokoka jõudis pärale neljandana, 8 sekundit hiljem Terefast. Rajarekordiomanik Mbote pidi leppima 5. kohaga, tema aeg 2:09.04.

Naistest kuulus kaksikvõit korealastele. Neist paremaks osutus Eun Jung Kim ajaga 2:44.25. Kokku osales Souli maratonil 13 600 jooksjat 19 riigist. Maratoni ajal oli õhusooja 10 kraadi.