Spordimeditsiini Sihtasutus saab 15-aastaseks

Eesti tipp- ja noorsportlaste tervise eest hoolitseva Spordimeditsiini Sihtasutuse loomisest möödub 6. aprillil 15. aastat. Tegemist on Eesti ainsa meditsiiniasutusega, mille põhitegevus on orienteeritud sportivate inimeste tervise eest hea seismisele.

Spordimeditsiini Sihtasutuse rajasdid 1998. aastal Eesti Olümpiakomitee ja Eesti Spordi Keskliit (see organisatsioon on nüüd EOK-ga ühinenud). Spordimeditsiini SA pikaajalise kogemusega tunnustatud spordiarstid on nõustanud arvukalt Eesti tippsportlasi, näiteks Kristina Šmiguni, Gerd Kanterit, Heiki Nabi, Jüri Jaansonit, Erki Noolt, Nikolai Novosjolovit, Kaia Kanepit, Triin Aljandit jpt. Eesti Haigekassa Noorsportlase terviseuuringute projekti raames jälgitakse ka olulist osa noorsportlastest ja võimaluste piires osutatakse teenuseid harrastussporltastele. Aastas teostab asutus orienteeruvalt 5000 funktsionaalset terviseuuringut, lisaks toimuvad ortopeedi ja kardioloogi vastuvõtud ning osutatakse füsioteraapia ja taastusravi teenuseid.

Doktor Mihkel Mardna,  kes on Spordimeditsiini SA-d juhatanud alates 2005, sõnas: “Täna saame öelda, et spordimeditsiini valdkond Eestis areneb ja üks arengu suunaja ning eestvedaja on kindlasti ka Spordimeditsiini SA. Oluliselt on tõusnud ka sportivate inimeste terviseteadlikkus. Mul on hea meel tõdeda, et lisaks EOK-le, Eesti Haigekassale ja Kultuuriministeeriumile toetavad sportimisest tingitud terviseprobleemide ennetamist ja uuringuid järjest enam omavalitsused ja spordiorganisatsioonid. Asutuse olulisemad plaanid lähitulevikuks on spordimeditsiiniliste teenuste valiku laiendamine ja teenuste kättesaadavamaks muutmine kõikidele spordiga tegelejatele.“

Spordimeditsiini teenustest saab lugeda SA koduleheküljel.