Staadionimaraton tõi kohale jooksjad Eestist, Venemaalt ja USAst

Jooksjad Narva staadionil. Foto: Anna Markova
Jooksjad Narvas Kreehnolmi staadionil. Foto: Anna Markova

3.-4. juulil viiendat korda toimunud Ida-Virumaa staadionimaraton toimus tänavu Narvas, kusjuures tegu oli ühtlasi esimese korraga, mil piirilinnas avanes osalejatel maratoni joosta.

Ööpäeva jooksul toimus kolm maratoni, mille raames sai joosta ka poolmaratoni. Kõik kolm maratonidistantsi läbisid hommikumaratonil elu 100. maratoni kirja saanud Mart Maasikrand, Meelis Koskaru, Marika Roopärg ja Ulvi Lond. Kusjuures Lond suutis kolm korda esikolmikusse saada.

Kui neli esimest staadionimaratoni toimus Iisakus, siis sel korral oli paigaks Narva Kreenholmi staadion. „Muidugi tuli uues kohas ka ootamatusi, millega ei osanud arvestada, kuid heameel oli nii selle üle, et ilmaga vedas kui ka sellega, et võistluste lõppedes olid spordirajatise töötajad rõõmsad, et me oleme nende rajatist uue omapärase üritusega rikastanud,” sõnas võistluse peakorraldaja Aet Kiisla.

Lisaks põhijooksudele toimusid ka maakonna meistrivõistlused 10 000, 5000 ja 3000 m distantsil ning noorte meistrivõistlused 1500 m ja 800 m pikkusel võistlusmaal.