Staieri Jõulujooksu võitsid Lauri Soolo ja Anneli Vaher

Täna -12külmakraadiga toimunud VAK Staieri 8,8 km pikkuse Jõulujooksu võitsid korraldaja klubi liikmed Lauri Soolo ja Anneli Vaher. Algselt traditsioonilist rada mööda toimuma pidanud distants tuli viimasel hetkel ümber muuta, sest arvestades rohket lud ja homset suusamatka kulges jooks asfaltteed pidi Looti ja sealt oma tavapäraselt rada edasi.
Kohe jooksu alguses moodustusid grupid, kus kõik osalejad leidsid omale sobivad kaaslased. Juhtgrupi moodustasid neli meest, kuhu kuulusid Lauri Soolo, Raivo Nõmm, Jaan Jänes ja Ergo Kilki, kes püsisid pool jooksumaast koos. Viimasel tõusul, kui lõpuni jäi ca 2 kilomeetrit, jätkasid koos Soolo, Nõmm ja Kilki. Tõusu lõpuks raputasid Staieri klubikaaslased Rakvere Vike esindaja Kilki kandadelt. Nüüd järgnes jooksjatele tõeline katsumus, kui keerati metsavahele. Seal tuli sumbata ligi kilomeetri pikkune lõik põlvedeni lumes. Uuesti sõiduteele jõudes, kust jäi finisini ca 500 meetrit, väljus esimesena Raivo Nõmm, kellele järgnesid väikeste vahedega Lauri Soolo ja Ergo Kilki. Tihedas lõpuheitluses edestas Eesti krossijooksu pronksmedaliomanik Lauri Soolo (31.45) Raivo Nõmme viie sekundiga. Neile järgnes väikese vahega endine klubikaaslane Ergo Kilki (Rakvere Vike) ajaga 32.11.
Naiste parimana lõpetas üldjärjestuses 13. kohal Anneli Vaher (VAK Staier) ajaga 37.13. Teise koha sai Monika Irves (Lõunalõvi) 40.31-ga ja kolmanda koha Maili Kapp 44.55-ga.