Staieri talvejooksu võitis Keio Kits

Esikolmik Staieri talvejooksu tõusul. Foto: Madis Luik

Täna Viljandi valla seeriajooksu avaetapina kavas olnud Staieri talvejooksu võitsid spordiklubi Jooksupartner esindajad Keio Kits ja Sille Puhu.

Keio Kits läbi 10,3 km pikkuse distantsi ajaga 34.15. Tema järel sai teise koha nädal tagasi 1500 m jooksus Eesti talvistel meistrivõistlustel hõbemedali võitnud Olavi Allase (KJK Järvala), kes kaotas Kitsele 17,5 sekundiga. Kolmandaks tuli Ülari Kais (samuti Jooksupartnerist) ajaga 34.41.

Rajal on kaks ligi ühe kilomeetri pikkust tõusu, esimene pisut lühem, teine pikem. Esimesed 3,5 kilomeetrit kruusateel osutusid lume ja jää tõttu üpris libedaks, mis tegi jooksjad ettevaatlikuks. Kuni esimese tõusu lõpuni ehk 5 kilomeetrit jooksid Keio Kits, Olavi Allase ja Ülari Kais kolmekesi koos, rääkides omavahel isegi juttu. Edasi rajaolud paranesid, sest trass kulges asfaldil ning Kits läks teistel eest.

“Tundsin, et see tõus tõmbas jala veidi kinni, sest pole harjunud nii pikkade tõusudega. Otsustasin, et lasen Keiol minna, kuna üks korralik tõus oli veel tulemas,” rääkis Olavi Allase ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. Temaga koos jäi maha ka Ülari Kais. Teine tõus algas 8. kilomeetri peal. “Selleks ajaks olin ma esimesest tõusust piisavalt taastunud ning otsustasin seda tõusu vähe tempokamalt võtta,” sõnas Allase. Ülari Kais püsis tal järgi ja üritas tõusu lõpus korra kiirendada, aga see tal ei õnnestunud. Allase kiirendas hoopis ise. Tugeva lõpuga jõudsid Olavi Allase ja Ülari Kais Keio Kitsele pisut lähemale, aga vahed olid siiski kindlad.

“Eesmärk ei olnudki võistelda, vaid pigem teha korralik tempotreening ja ennast testida. Mõtlesin, et peaksin ka mõnda talvejooksu peale sisehooaega proovima, sest sees jäi kõige pikemaks distantsiks 1500 m,” lisas Allase.

Naistest võitis Staieri talvejooksu üldarvestuses 17. kohal lõpetanud SK Jooksupartner esindaja Sille Puhu ajaga 42.14. “Kõige hullem polnud, täitsa okei, mõõdukas pingutus. Juba algfaasis paistis, et ei pea viimast välja panema, samas võistlusele lonkima ka ikka ei lähe,” ütles Puhu. Teise koha sai N16 vanuseklassi kuuluv Anette Peltser 45.28-ga ja kolmanda koha Kaidi Keir Kukk 46.50-ga.