Stamina põhjendab varajast rahaküsimist soodsa registreerimisega

Mayeri järvejooksude sarja korraldaja spordiklubi Stamina juhatuse liige Urmo Raiend (pildil) põhjendab jooksusõpradele jaanuari lõpus laiali saadetud kirju võimalusega soovijatel end soodsa hinnaga järvejooksudest osavõtjate nimekirja saada. Seda ajal, mil väljas paugub pakane ja suusamaratonidki alles toimumata.

Järvejooksudel osalenud said jaanuari lõpus spordiklubilt Stamina oma meilikasti sõnumi. Selles pakuti soodusregistreerimist, mille kohaselt saab kuni 31. jaanuarini end kolmele üritusele: Harku järve, Pühajärve ja Ülemiste järve jooksule soodsalt kirja panna. Viljandi järve jooksule tuleb eraldi registreeruda.

“Asi ei ole ju rahas. Korraldajad soovivad osalejaid varakult teavitada, et üritused toimuvad ja samuti pakkuda võimalust soodsalt varakult end kirja panna. Näiteks Tallinna sügisjooks alustas registreerimist 2010. jooksule juba 2009. aastal. Maailmas on reeglina varajane registreerimine traditsiooniks. Stockholmi maraton, mis toimub juuni lõpus, lõpetas registreerimise juba novembris,” ütles spordiklubi Stamina juhatuse liige Urmo Raiend. Tema sõnul oli ümber Viljandi järve jooksu peakorraldajate soov sel aastal, et tänavu registreeritaks vaid nende kaudu. “Seega Viljandi jooks soodusregisteerimise hinna sisse ei kuulu. Eelpool öeldu ei tähenda aga seda, et Viljandi ei kuuluks sarja arvestusse,” märkis Raiend.

JOOKSUPORTAAL