Stockholmi maratoni võitsid Shumi Gerbaba ja Isabellah Andersson

Eeldatav favoriit etiooplane Shumi Gerbaba (pildil) võitis täna Stockholmi maratoni ajaga 2:14.07. Teise koha sai keenlane Dominic Pius Ondoro 2:14.23-ga ja kolmanda koha tema kaasmaalane Kenneth Korir 2:15.09-ga.
,
Naistest jooksid 35 kilomeetrit koos Rootsi esindaja Isabellah Andersson, jaapanlanna Eri Okubo ja venelanna Irina Permitina. Viimastel kilomeetritel pani oma paremuse maksma kolmekordne Stockholmi maratoni võitja Andersson, jättes konkurendid selja taha. 40. kilomeetriks oli tema edu kasvanud juba üle minutiliseks. Rootsi jooksja noppis kindlalt oma neljanda võidu ajaga 2:37.28. Teisena lõpetas jaapanlanna Eri Okubo 2:38.58-ga. Kolmandana jõudis finišisse parima eurooplasena venelanna Irina Permitina ajaga 2:39.44. Parima eestlasena sai Henno Haava 100. koha ajaga 2:48.22. Kokku startis maratonile rekordarv 16 131 jooksjat, kellest jõudis finišisse 15 471. Maratonil juhtus ka raske liiklusõnnetus. Buss sõitis otsa kuuele inimesele, kes said vigastada.