Stramilano poolmaratoni võitis keenlane Matthew Kisorio

Keenlane Matthew Kisorio võitis täna Itaalias Milanos Stramilano poolmaratoni isikliku rekordiga 1:00.03, parandades oma isiklikku tippmarki seitsme sekundiga. Kisorio, kes sai möödunud nädalal krossijooksu MMil Punta Umbrias neljanda koha, rebis end viieliikmelisest juhtgrupist lahti 13. kilomeetril. Finišis edestas ta teisena lõpetanud 18-aastast kaasmaalast Eric Ndiemat 17 sekundiga ja kolmandana lõpetanud Dereje Deme Hailegiorgist 22 sekundiga. “Tahtsin joosta alla tunni, kuid viimastel kilomeetritel tekkis raskusi. Mu eesmärk on pääseda Keenia koondisega Daegu MMile 10 000 m jooksus,” ütles Kisorio. Keenlane harjutab praegu itaallasest treeneri Claudio Beradelli käe all.

.

Parima eurooplasena saavutas oma poolmaratoni debüüdi teinud itaallane Andrea Lalli 7. koha ajaga 1:02.32. “Lootsin joosta aja 1:03 kanti. Ma ei ole treeningutel üle 20 kilomeetri korraga jooksnud,” lausus Lalli, kes valmistub hooajaks Keenias. Itaallane on võtnud sihiks joosta MMil 10 000 m distantsil. Proovikivi selleks saab talle olema 10 000 m jooks 5. juunil Oslos. Euroopa meister maratonis šveitslane Viktor Röthlin sai Stramilanol 1:02.45-ga 11. koha. Tema viimane test enne Londoni olümpiamänge on 17. aprillil.

.

Naistest võitis poolmaratoni etiooplanna Ababel Eyeshanen Brihane ajaga 1:09.54 itallanna Anna Incerti (1:10.41) ees. Incerti ei olnud teise koha üle eriti õnnelik. “Ei olnud minu päev. Tundsin jalgu rasketena ega suutnud reageerida, kui etiooplanna eest ära jooksis. Olen õnnelik oma abikaasa Stefano Scaini üle, kes jooksis Trevisos täna elu esimese maratoni ajaga 2:16.48, millega sai 4. koha. Ma jooksin Milanis, kuid mu süda oli Trevisos,” rääkis Incerti. Tema järgmine maratonijooks leiab aset Daegu MMil.