Südasuve maratoni võitsid Indrek Ilumäe ja Klarika Kuusk

Indrek Ilumäe Südasuve maratoni võitjana finišisse jõudmas. Foto: Riho Lüüs
Indrek Ilumäe Südasuve maratoni võitjana finišisse jõudmas. Foto: Riho Lüüs

Täna toimus Võsul Viking Line Südasuve Maraton, mille pikima – maratoni distantsi võitis meestest Indrek Ilumäe, naistest tuli esimeseks Klarika Kuusk.

Maratoni distantsi suutis kõige kiiremini joosta Indrek Ilumäe (GoVegan), kes läbis selle ajaga 2:47.11. Teiseks tuli võitjale kaheksa minutiga kaotanud Tauno Hang 2:55.34-ga ja kolmandaks ajaga 2:58.42 Allan-Peeter Jaaska (Koidu Suusaklubi).

Tänasel võistlusel maratoni distantsil parima aja välja jooksnud Indrek Ilumäe püüdis täna tugevat aega teha, ent märkis, et põhiaur läheb ikka Ööjooksuks ja Tallinna maratoniks valmistumiseks. „Algus oli väga hea ja mõtlesin, et proovin – äkki läheb hästi. Siis tuli päike välja läks väga raskeks,“ märkis täna oma isiklikule rekordile neli sekundit alla jäänud Ilumäe. Võsu rada oli mehe jaoks huvitav. „Juba sõites siia tundus, et päris lahe on siin joosta. Huvitav rada. Ei ole selliseid tugevaid tõuse ja langusi. Koguaeg on selline õrn tõus ja õrn langus. Rada on tegelikult väga hea.“

Naistest võitis maratoni Klarika Kuusk (Treeningpartner Diadora) ajaga 3:21.15. Jaanika Eisan lõpetas teisena ajaga 3:41.03. Kolmanda koha sai Piret Tikva 3:46.33-ga.

21,1 km pikkusel võistlusmaal osutus meestest kiireimaks Aleksandr Kuleshov (Sparta SS) ajaga 1:18.56. Teisena finišeerus Priit Simson (Eesti Päevaleht) ajaga 1:21.28. Kolmanda koha sai Priit Kajari (Sparta) 1:23.04-ga. Naistest võitis poolmaratoni Laura Maasik (Nõmme KJK/Danske Bank) joostes tänavu välja aja 1:29.12. Järgnesid Kristiina Nurk (Sparta SK) 1:33.33-ga ja Triin Pterson (Sparta SK) 1:39.56-ga.

Lühimal ehk 7,7 kilomeetri pikkusel distantsil võidutses meestest Argo Jõesoo ajaga 24.41. Teise koha võttis Jaanus Kallaste (Treeningpartner-Adidas) 25.26-ga. Kolmas oli Sander Jürs (Sparta) ajaga 25.56. Naistest näitas head minekut Marion Tibar (Sparta/Marsh), kes suutis raja läbida nii kiirelt kui 29.52. Teisena finišeerus Kaia Lepik (Täppsportlased) 30.28-ga, kolmandana lõpetas tema klubikaaslane Kristiina Verevmägi 30.55-ga.

Südasuve maratoni tulemused

poolmaratoni tulemused

7,7 km tulemused