Super! Rasmus Mägi püstitas Eesti rekordi ja pääses EM-võistlustel finaali!

Eesti kergejõustik, mis kaua aega on harjunud samade nimedega, sai täna Helsingi EM-il uue tipptegija, kui 20-aastane Rasmus Mägi püstitas 400 m tõkkejooksu poolfinaalis Eesti rekordi 49,54 ja pääses sellga ka finaali. Eelmine Eesti tippmark kuulus 1985. aastas Marek Helinurme nimele 49,86ga.

Mägi jäi oma jooksus samuti rahvusrekordi püstitanud serblase Emir Bekrici (49,37) ja sakslase Georg Fleischhaueri (49,52) järel napilt kolmandaks, kuid edestas lõpuspurdis üht medalisoosikut Nathan Woodwardi (Suurbritannia, 49,68). Otse pääsesid edasi kaks paremat ning Mägi ja Woodward jäid ootama oma saatust järgmiste jooksude järel. Kuid ülejäänud kahes poolfinaalis polnud isegi võitja aeg Mägi omast parem ja nii läks eestlane koguni paremuselt kolmanda ajaga finaali. Ka Woodwardile piisas 49,68st edasipääsuks.

Mägi ütles poolfinaali järgses intervjuus ETV-le, et rekordist rohkem tegi rõõmu olümpianormi 49,80 alistamine. “Jooks oli rütmi poolest ideaalilähedane, kuid võimalik on panna ka juurde, sest jooksin kurvi ettevaatlikult,” selgitas ta. “Kuid lõpusirgele tulles teadsin, et jõudu veel paremate kohtade eest võitlemiseks jätkub.”

400 m tõkkejooksu finaal peetakse homme kell 20.00.