Suusahullud korraldas Käärikul esimese Ööjooksumaratoni

Esimese Ööjooksumaratoni start. Korraldajate foto

MTÜ Suusahullud korraldas 5. novembri õhtul Käärikul raskel Kekkose rajal esimese Ööjooksumaratoni, mille võitis Rait Pallo ajaga 3:18.55. Kuna enne jooksu ajaks sadas maha lumi, andsid korraldajad võimaluse ka suusatajatele, keda startis võrreldes jooksjatega siiski tunduvalt vähem.

Start anti 14 km, 28 km ja 42 km distantsile ühel ajal, kell 17. “Ma polnud kunagi Kekkose rajal jooksnud, küll aga olen seal kümneid ringe rattaga ja suuskadega läbinud. Seadsin eesmärgiks teha korralik treening, mis 100%. õnnestus. Ilm oli suurepärane, kuid rada tänu mahasadanud lumele üsna raske,” tunnistas Pallo ajakirja Jooksja Jooksuportaali uudistele.

Kokku tuli tal läbida kolm 14 kilomeetri pikkust ringi. “Poolteist ringi jooksin koos 28 km distantsile läinud mehega aga siis ta vist väsis. Lund esines rohkem Harimäe ümbruses. Ilma pealambita oleks kohati üsna keeruline olnud,” lisas Pallo. Kuna võistlus toimus pimedal ajal, pidid osalejad kandma pealampi. Igaks juhuks paigaldasid korraldajad rajale helkurtähised

42 km distantsi läbis kokku 13 jooksjat, kelle hulgas ka kaks vaprat naist. Rait Pallo järel lõpetas teisena Andres Bauvald 3:21.17-ga ja kolmandana Eduard Talvere 3:58.41-ga. Kaks kanget naist, kes maratoni läbisid – Kati Helmja ja Tiiu Jüriado.

Seevastu 14 km pikkuse distantsi ehk ühe ringi läbimisel lõi kaasa kõige rohkem osalejaid – 98 jooksjat. Siin osutus kiireimaks Aivar Lankov ajaga 1:04.57. Teise koha sai Mihkel Truup 1:07.51-ga ja kolmanda koha Einar Pihlap 1:09.05-ga. Kiireim naine oli Jana Kink üldarvestuses 10. kohal ajaga 1:19.24. Kaks korda pikema ehk 29 km distantsi võitis meestest Margus Gering ajaga 2:11.11. Teisena lõpetas Vassili Kivistik 2:22.47-ga ja kolmandana Gunnar Kingo 2:27.10-ga. Kokku läbis 28 km jooksu 37 osalejat.

Ööjooksumaratoni eestvedaja Jaak Teppani sõnul tekkis juba tükk aega tagasi mõte korraldada üks spordiüritus ja seda mitte südatalvel. “Kuna üks meie klubiliige läbis samal rajal maratonidistantsi, sai üritus ka kokku pandud. Peale tööd treenitakse ju ka õhtul. Meie esimene samalaadne üritus on juba olemas – Öösuusamaraton Tehvandi rajal. Eesmärk on kokku saada ööliikumise sari. Päeval on neid üritusi küll,” rääkis Teppan ajakirja Jooksja Jooksuportaali uudistele. Ööjooksumaratoni kuupäev pandi paika paar kuud tagasi, mil lume võimalust polnud veel ette näha, samuti korraldamisega alustades. “Kui selle nädala algul sai selgeks, et lumi võib maha sadada, olime valmis ka suusavõimalust pakkuma,” lausus Teppan.

Suusatajad ja jooksjad ühtteist rajal segama ei hakanud, sest rada on piisavalt lai. Suusatajad lubati enne jooksjaid rajale. Esimese hooga tulid kiiremad jooksjad tagant suusatajatele järgi. Suusatajad liikusid rohkem ühes raja servas ja jooksjad teises. “Lund ei olnud nii palju, et ideaalset suusarada oleks saanud. Tegemist oli rohkem öise matkaseikluse kui võistlusega. Kui aega võetakse, leidub muidugi ka neid, kes lähevad kiirema tempoga, ” märkis Teppan.