Suusahullude Ööjooksumaratoni võit läks Lätisse

3. Ööjooksumaratoni start. Foto: Ragnar Loova

Klubi Suusahullud korraldas 4. novembril Käärikul raskel Kekkose rajal 3. Ööjooksumaratoni, mille 42 km pikkuse distantsi võitis lätlane Matiss Haritonovs ajaga 3:31.43.

Kõik distantsid joosti 14 km pikkusel ringil. Parima eestlasena sai maratonidistantsil Gunnar Kingo 2. koha tulemusega 3:32.14. Täispika maratoni võtsid ette ka kaks naist, neist osutus parimaks Anoly Gilden 5:14.10.

28 km jooksu võitis meestest Sander Linnus ajaga 2:00.18.  “Seekord oli kuidagi raske joosta, just esimene ring tuli raskelt, teine ring läks tunne palju paremaks ja samm kergemaks. Enamus rajast jooksin koos Rait Palloga. Umbes 4 km enne lõppu tundus, et Raidul läks natuke raskeks ning sain väikse vahega eest ära,” rääkis Linnus ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. Teisena lõpetanud Rait Pallo lõpuajaks kujunes 2:01.00.

Kolmandana lõpetas Pärtel Piirimäe (SK ProRunner) ajaga 2:07.15. “Stardinimekirja nähes oli selge, et kolmandast kohast kõrgemale tõusta on keeruline kui mitte võimatu. Jooksin omas tempos ja sain paarkümmend kilomeetrit nautida üksi pimedat metsa, enne kui teise ringi lõpul esimese ringi matkajatele järele jõudsin. Rada oli üldiselt üsna hästi joostav, välja arvatud mudased tõusud ringi esimesel kolmandikul,” lausus Piirimäe. 6-7 minutit kaotust kahele parimale (Tartu nelikürituse ja Kuubiku mitmekordsed võitjad Sander Linnus ja Rait Pallo) pidas Piirimäe enda jaoks igati rahuldavaks tulemuseks.

Naiste kolm kiiremat 28 km distantsil olid Elin Ilves (2:42.14), Monika Irves (2:48.22) ja Liina Krünvald (2:50.54).

Kõige osavõturohkema, 14 km pikkuse jooksu võitis Marek Võsu (SK ProRunner) ajaga 55.20.  “Oma jooksuga jään rahule. Oleks saanud ka natuke paremini, kuid nädala alguses toimunud Tartu maastikujooksul väänasin hüppeliigest ja Käärikul pidin maastikul pimedas hoolikalt jälgima, kuhu astun ning laskumistel ei saanud kiirust väga suureks lasta. Rada muidu oli täitsa hea välja arvatud esimesed kilomeetrid, mis olid väga mudased,” ütles Võsu. Ta asus jooksu stardist alates juhtima ja kuni lõpuni tegi pingevabalt oma jooksu. Teise koha sai Võsu järel Andres Juursalu ajaga 59.51 ja kolmanda koha Tauno Mölder 1:05.30-ga.

Naistest võitis 14 km distantsi Margret Zimmermann 1:08.17-ga. Järgnesid Kairi Schmidt 1:11.22-ga ja Marge Türn 1:1.35-ga. Kokku lõpetas selle distantsi 93 meest ja 120 naist.

Kekkose rajale tuli kokku 270 osalejat, kes läbisid kokku 4760 km. Rajaolud olid seekord kergemad kui varasematel aastatel, vaid väike mudavann esimesel kahel kilomeetril ning edasi sõna otseses mõttes puhas nauding. Toitlustuspunktides pakuti energiat nii snäkkide kui ka anekdootide näol. Pärast finišit söödi korraldajate andmetel ära 30 kg kartulit, 20 kg vorsti ja10 kg juurvilju.