Suusamaratoni Eesti meistrid on Raido Ränkel ja Tatjana Mannima

Raido Ränkel. Foto Tairo Lutter/POSTIMEES/SCANPIX
Raido Ränkel. Foto Tairo Lutter/POSTIMEES/SCANPIX

Täna toimusid Jõulumäel Eesti meistrivõistlused suusatamises ühisstardiga sõitudes maratonidistantsidel. Meeste 50 km distantsi võitis Raido Ränkel ja naiste 30 km distantsi Tatjana Mannima.

Meeste maratoni võitis Raido Ränkel Võru suusaklubist ajaga 1:55.35,3. “Sõita oli mõnus, soe ja päiksepaisteline ilm. Distantsi keskel tegin otsuse, et jätan asja lõpu peale kui keegi varem minust lahti ei saa,” rääkis Raido Ränkel Jooksjale. “Kontrollisin kuni viimase kilomeetrini sõitu ja siis võtsin oma, läksin ette ning otsustaval hetkel vajutasin gaasi põhja. Nii ei pidanud finišisirgel enam hullult vaeva nägema,” lisas Ränkel.

Kõige rohkem osutas talle vastupanu lõpus Alvar Johannes Alev.  “500 meetrit enne lõppu olin ees ja kiirendasin kõvasti viimasel tõusul. Ülesminekuga sain väikse vahe sisse ning siis oli kõik vaid vormistamise küsimus,” sõnas Ränkel. Finišispurdiga kaotas talle vaid nelja sajandikuga Alvar Johannes Alev (Jõulu suusaklubi). Kolmandana lõpetas võitjast 2,3 sekundit hiljem Algo Kärp (Viljandi suusaklubi).

Naistest Eesti meistritiitli võitnud Tatjana Mannima läbis 30 km ajaga 1:15.31. Hõbemedal kuulus Anette Veerpalule (Sparta) 1:17-15-ga. Pronksile tuli Laura Alba (Karupesa team) 1:18.45-ga. “Esimesed kaks kuuekilomeetrist ringi sõitsime koos. Pärast ma panin natuke juurde. Nii jäime Annetega kahekesi, siis jäi tema ka maha,” ütles Mannima Jooksjale. Tema sõnul osutus esimesed kolm ringi rada kiireks. Pärast hakkas lumi sulama, aga muidu hea rada,” lisas Mannima. Suuski vahetas ta ühe korra, pärast kuuendat ringi.

Eesti meistrivõistluste tulemused