Raido Ränkel hakkas laskesuusatajaks

Seefeld, AUSTRIA 23FEB19 Suusatamine. Suusatamise MM. Paarissprint. Fotol Raido Ränkel(23), Marko Kilp (paremal) FIS NORDIC WORLD SKI CHAMPIONSHIPS. Team Sprint, Ladies Finish tl/Foto Tairo Lutter/POSTIMEES
Raido Ränkel. Foto: Scanpix

Seni suusatamisega tegelenud Eesti koondise liige Raido Ränkel otsustas kevadel, et vahetab selle ala laskesuusatamise vastu välja.

“Otsustasin laskesuusatamise vastu vahetada, sest nägin, et hetke seisus poleks varianti murdmaasuusatamist päris sellisel tasemel teha nagu sooviksin. Kuna laskesuusatajatel samuti panid vanemad mehed ala maha, siis loodan, et olen hea täiendus neile ning abiks,” rääkis Ränkel Jooksjale.

Kõigepealt tuleb Ränkelil läbida IBU cup, kus täita norm maailmakarikaetapiks, alles seejärel võib teda laskesuusatamise maailmakarikaetappidel võistlemas näha. “Kindlasti on laskesuusatamises suurem šanss, sest kui laskmine õnnestub, võib kõike juhtuda,” arvas mees ise.

Praeguseks on Ränkel harjutanud uut ala kolm kuud, eriti on vaja keskenduda laskmisele. “Püstilaskmine ole kõige keerulisem, aga pigem on see edenenud positiivselt,” sõnas Ränkel. Kõrge pulsiga ta praegu veel märki lasknud ei ole. “Kõigepealt peab baaslaskmise ära tegema, alles seejärel tuleb harjutada pulsi pealt,” lausus Ränkel. Esimeses kahes laagris, kus ta koos teiste laskesuusatajatega osaleb, veel kõrge pulsiga ei lasta. Ränkel on teist laagrit laskesuusatajatega koos.