Tatjana Mannima jättis rajarekordiga Lily Luige selja taha

Tatjana Mannima Elva mäejooksu rajal. Korraldajate foto

Suusahooajaks valmistuv Tatjana Mannima võitis täna kolme kilomeetri pikkuse 11 raske tõusuga Elva mäejooksu uue naiste rajarekordiga 12.46, edestades Rio olümpiamängudel maratoni jooksnud Lily Luike.

Teisena lõpetanud Luik sai tulemuseks 12.53 ning naiste kolmandana lõpetas 14.19-ga Kristel Viigipuu. “Tahtsin korraliku pingutuse teha ja võrrelda oma tulemust 2014. aastaga. Parandasin seda 13 sekundiga. Väga hea, et mul oli hea konkurent Lily. Olen vist heas vormis,” kommenteeris Tatjana Mannima ajakirja Jooksja Jooksuportaali uudistele oma tänast saavutust Tatjana Mannima.

“Mulle võib olla rohkem sobib Elva mäejooksu rada paremini kui Lilyle. Kui suusatajate hooaeg alles algab, siis jooksjatel on hooaeg läbi. Me peame olema juba praegu heas vormis,” lisas Mannima. 4. novembril sõidab ta Põhja-Soome, et võistelda seal 11.-13. novembril ja 18.-20. novembril FISi katsevõistlustel. Nende põhjal selgub, kes pääseb maailmakarika etappidele.

Meestest võitis Elva mäejooksu Keio Kits ajaga 10.54,9. Talle järgnes elvalane Karel Viigipuu (11.16) ning kolmanda koha saavutas Marek Võsu (SK ProRunner) ajaga 11.34. Ühtlasi lõppes täna ka kolmeetapiline Elva Jooksusari, mille parimad olid hooaja lõikes Margus Pirksaar ning Kristel Vallaste, võitjad said endale uued Nike jooksujalatsid Sportlandilt. Kokku osales Elva mäejooksul 174 eri vanuseklasside jooksjat. Elva mäejooksu peetakse alates 2009. aastast.