Suusatamise vabatehnikasõidus tulid Eesti meistriteks Martin Himma ja Keidy Kaasiku

Martin Himma. Foto: Scanpix
Martin Himma. Foto: Scanpix

Otepääl täna toimunud murdmaasuusatamise Eesti meistrivõistlustel selgitati välja kiireimad naised ja mehed eraldistardiga vabatehnika distantsidel. Meestest võitis Eesti meistritiitli Martin Himma ja naistest Keidy Kaasiku.

Tehvandi 1,3 km pikkusel kunstlumeringil, mida naistel tuli läbida 4 korda ja meestel 8 korda, oli Eesti meistritiitli nimel võistlemas kokku 31 naist ja 48 meest. Lisaks osales hulgaliselt välisvõistlejaid Venemaalt, Valgevenest, Lätist, Leedust ja Soomest. Murdmaasuusatajatele pakkusid konkurentsi ka kahevõistlejatest vennad Andreas ja Kristjan Ilves.

Meeste 10 km vabatehnikasõidu võitis Karupesa Teami suusataja Martin Himma ajaga 24.19,6, edestades ligi ühe minutiga Võru Suusaklubi sprinterilt Marko Kilpi (+57,2). Võit ei tulnud Himmale üllatusena. “Sõit kulges kontrollides, tagant tulijana olid mulle vaheajad teada. Alguses hoidsin veel tagasi, siis läksin liidriks ja tundsin, et jaksan veel palju juurde panna,” rääkis Himma Jooksjale.

“Olen ka eelnevatel distantsivõistlustel Marko Kipli võitnud, ka eelmisel aastal.” Himma järgmise aasta peaeesmärk on 8. veebruaril algav MM, mistõttu ta ei osanud öelda, kas enne seda maailmakarikasarjas mõnel etapil kaasa lööb.. “Nüüd peaks saama kuhugi pikemale rajale kui 1,3 km ringile suusatama,” unistas Himma.

Absoluutarvestuses sai kolmanda koha lätlane Raimond Vigants (+1.08,2). Neile järgnes kolmanda eestlasena, aga absoluutarvestuses neljandana RR Suusaklubi suusataja Kaarel Kasper Kõrge (+1.22,2). Talle kuulus ühtlasi Eesti meistrivõistluste pronksmedal.

“Väga rahul ma sooritusega ei ole, sest kaotust Martin Himmale kogunes palju. Oleksin tahtnud Martinil võimalikult kandadel olla. Sõidu algus tundus endale hea, kuni Martin mulle järgi jõudis ja tõusu peal temast maha jäin. Pärast seda läks päris raskeks, tuli enesega võidelda, et alla ei annaks ja edasi pingutaksin,” kommenteeris Kõrge oma sõitu.

Naiste esikolmik Eesti meistrivõistlustel. Foto: Eesti Suusaliit
Naiste esikolmik Eesti meistrivõistlustel. Foto: Eesti Suusaliit

Naiste 5 km eraldistardist vabatehnikasõidu võitis Anastasia Kazakul Venemaalt ajaga 13.58,1, kellele pakkus kõige tugevamat konkurentsi Keidy Kaasiku (+9,6) Ambla Spordiklubist. Kaasiku krooniti ka Eesti meistriks. “Sõit kulges üldjoontes hästi, kui välja arvata üks pisike nüanss, et tuul puhus väga tugevalt tõusu peal vastu,” lausus Kaasiku.

Kolmas koht ja Eesti meistrivõistluste hõbemedal kuulus Hanna-Brita Kaasikule Kuningamäe Spordiklubist (+15,1). Kolmanda eestlasena lõpetas vabatehnikasõidu ehk võttis pronksmedali ja absoluutarvestuses neljanda aja sõitis välja Teiloora Ojaste Karupesa Teamist (+23,0).

Meeste 10 km vabatehnikasõidu tulemused

Naiste 5 km vabatehnikasõidu tulemused

Viimased uudised