Suvise pööripäevajooksu võitsid Mairo Mändla ja Annika Vaher

Mairo Mändla esimese ringi lõpus Kalev Õisnurme ees jooksu juhtimas.
Täna toimus Kuressaare lähedal Loode tammikus järjekorras 134. pööripäevajooks – jooks suvesse, mille võitis meestest Mairo Mändla ja naistest Annika Vaher.
5 kilomeetri pikkuse meeste põhidistantsil läksid teistel jooksu algul eest mitmekordne pööripäevajooksude võitja Kalev Õisnurm ja Mairo Mändla. Väikese vahega järgnes neile viieliikmeline jooksjate grupp. Pärast esimese 2,5 km pikkuse ringi läbimist, võttis liidrikoha sisse Mairo Mändla, kes asfaldisirge lõpuks jättis 45-aastase vanameister Õisnurme selja taha ja edasi kasvatas edumaad veelgi. Mändla võitis jooksu isikliku rekordiga sel rajal 16.58, mis on 13 sekundit parem tulemus, kui tema senine tippmark. “Esimese ringi jooksin rahulikult. Tavaliselt olen esimese ringi võtnud liiga kiiresti ja end kinni tõmmanud. Kui asi oleks lõpu peale jäänud, olnuks mul veel piisavalt jõudu, et spurtida,” rääkis Mairo Mändla Jooksuportaalile. Teisena lõpetanud parim veteran Kalev Õisnurm kaotas talle 28 sekundiga, saades lõpuajaks 17.26. Kolmandaks tuli samuti veteranide klassi kuuluv Kaido Eichfus 18.02-ga.
Naised jooksid poole lühemal ehk 2,5 km distantsil. Taas võidutses siin Annika Vaher ajaga 9.29. Kaks järgmist kohta läksid N15 vanuseklassi tüdrukutele. Teise koha sai audentsese spordigümnaasiumis õppiv Hannagret Luks 10.10-ga ja kolmanda koha talle 3 sekundiga kaotanud Grete Kokk.