Swissoteli trepijooksu võitnud Merill Mägi igatseb tavadistantside järele

Merill Mägi autasustamisel (vasakult teine) koos teiste paremate naistega. Foto: Tallinna tõusujooksusari
Merill Mägi autasustamisel (vasakult teine) koos teiste paremate naistega. Foto: Tallinna tõusujooksusari

Eile õhtul toimus Tallinna tõusu- ja trepijooksude sarja ning Saucony trepijooksu karikasarja 3. etapp – Swissoteli Ühisjooks, mille võitsis meestest Rauno Tiits ja naistest jooksurajale tagasi tulla igatsev Merill Mägi.

Merill Mägi võiduajaga 2.55 osutus õrnema soo esindajatest ainsaks, kes suutis 24. korrusele tõustes kolme minuti piiri alistada. Teise koha jooksis välja Kaili Laanemets 3.03-ga ja kolmanda koha jooksjana mujalgi silma paistnud Laura Maasik ajaga 3.04. Merill Mägi arvas enne jooksu, et võib võita, kuna tase pole seal väga kõrge.

“Kui Laurat nägin, siis enam nii kindel polnud. Laura oli esimesed 10 korrust liider. Ta alustas veidi kiirelt. Teen praegu jõusaalis erinevaid trenne. Vahel jooksen ka. Tunde järgi treenin,” rääkis Mägi ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. Trepijooksu ta enda jaoks raskeks ei pea. “Mulle meeldib selline pingutus. Pigem tuli võit kergelt, oleks võinud kellegagi kõrvuti punnida, oleks põnevam olnud,” arvas Mägi.

Ta ei välistanud, et lööb edaspidi kaasa ka jooksu tavadistantsidel. “Kui keha vastu peab. Pidevad vigastused võtsid mul motivatsiooni ära. Igatsen küll jooksuvõistlusi,” tunnistas Mägi, kes aeg-ajalt käib Teletornis trepijooksu trennides. “See on hea võhma trenn ega lõhu mu jalgu nii palju. Pigem annab mulle võimaluse jooksu juurde tagasi tulla,” leidis Mägi. Meenutuseks tasub mainida, et Merill Mägi võitis 2012. aastal Eesti linnajooksude sarja Hõberaja ehk lühikeste distantside arvestuses esikoha. Rakveres Ööjooksul püstitas ta samal aastal 10 km maanteejooksu isikliku rekordi, läbides distantsi 36.30-ga.

Rauno Tiits suutis Swissoteli trepijooksul 24. korrusele joosta täpselt kahe minutiga. Kui järgmistega osutus edu väga suureks ligi poole minutiliseks, siis kohad teisest kuuendani mahtusid kuuesekundi sisse. Rauno Tiitsi järel sai Swisotelli trepijooksul eile teise koha Rando Riks 2.25-ga ning kolmanda koha 46-aastaste ja vanemate meeste parim olnud Raivo Laanemets 2.26-ga.

“Kerge kangus oli veel eelnevast jooksust sees, kuna kahe võistlusstardi vahe kõigest 3 päeva ja järgmine minu jaoks väga oluline võistlus seisab ees juba tuleval laupäeval. Startisin esimesena ja õnnestus kogu jooksu vältel hoida head tempot. Päris pildituks ei hakanud pingutama ja õnneks polnud ka vajadust,” vahendas Rauno Tiits muljeid oma blogis. Tema järgmine võistlus toimub eeloleval laupäeval, 11. märtsil Varssavis Rondo1 trepijooksul.

Swissoteli Ühisjooksu tulemused