Taaramäe sai tugeval kahepäevasõidul Korsikal kolmanda koha


-AFP/SCANPIX

Rein Taaramäe sai Korsikal lõppenud kõrgetasemelisel kahepäevasõidul Criterium International (UCI kategooria 2.HC) kolmanda koha, kaotades vaid Frank Schleckile (Leopard-Trek) Luksemburigst ja Vasil Kirjenkale (Movistar) Valgevenest.

Taaramäe sai laupäeval kriteeriumi mägisel avaetapil kolmanda koha ning oli tänasel lühikesel teisel etapil, mis paremusjärjestust ei muutnud 28. Lõpetuseks sõideti 7 km pikkune eraldistart, mis oli liialt lühike, et esikolmikusse korrektuure teha. Ühtlasi kuulus eestlasele taas parima noore ratturi valge särk.


-AFP/SCANPIX

Taaramäe sai viimasel etapil korralikku temposõitu näidates 16. koha. Kahel korral Tour de France’il üldarvestuses viienda koha saanud Schleck edestas eestlast lõpuks 30 sekundiga, Kirjenka jäi võitjale alla 13 sekundiga. Taaramäe järel oli neljas prantslane Alexandre Geniez (Skil-Shimano), kes kaotas võitjale 1.14.

Eraldistardi kiireim oli sakslane Andreas Klöden (Team RadioShack), kes edestas britti Bradley Wigginsit (Sky Procycling) nelja ja taanlast Jakob Fuglsangi (Team Leopard Trek) 10 sekundiga. Taaramäe kaotas Klödenile 26 sekundi jagu.

ERR SPORT