Taaramäe usub, et on Pariis-Nizza velotuuril elu parimas löögihoos

Andaluusia velotuuril üldarvestuses teise koha saanud Rein Taaramäe jäi tulemusega väga rahul ning nimetab tänavust hooaega elu parimaks.

“Järjekordne elu parim hooaja algus, mida on järgnevatel aastatel raske üle teha. Hea, et treeningutega olen täkesse pannud ja areng on silmaga nähtav,” kirjutab Taaramäe oma Ratta-Rambo blogis.

“Nt 2010. aastal sain esimese tulemuse Lugano ühepäevasõidul, kus olin 14. ning järgnevalt Paris-Nice’il 7. ja Vuelta Catalunyal 3. 2011 olin esimesel tuuril Etoile de Besseges’il 11. ning järgneval Algarve tuuril 8., Paris-Nice’il 4. ning Criterium Internationalil 3.

“See aasta Besseges’il 3. ja Andalucias 2, Paris-Nice’i tulemust on juba väga raske üle teha, aga ehk läheb see tulemuste jada loogilist rada pidi edasi: 3, 2, 1 :D,” kirjutas Taaramäe. “Vorm on hea ja nüüd olen ära teeninud mini-puhkuse ning sellele peaks järgnema veel natukese progressi. Usun, et suurel Paris-Nice’il olen elu parimas löögihoos.”

Tänast etappi kirjeldades mainis Taaramäe, et teist kohta ta kaitsma ei läinud, vaid jahtis ikka esimest. “Lõpukilomeetril sai lausa kaks korda rünnatud, aga tulutult. Ent hea meel on juba proovimise ülegi. Europe tuuril nüüd vist päris esikolmes, aga märtsis ainult WorldTouri võidusõidud, nii et kohta kaitsta ei ole võimalik. Küll on reaalne võtta WorldTouri särk.”

“Etapil toimis meeskonna taktika ja muu. Oleks olnud tore Vabariigi sünnipaeva puhul (Alejandro) Valverde alistada ja võit koju tuua, aga see teine kohtki on Eesti jaoks unikaalne. Varasemalt on siin vist etapivõiduga maha saanud ainult Jass (Jaan Kirsipuu).”