Tony Nõul jäi juunioride EMi medal ühe sajandiku kaugusele

Tony Nõu ja treener Valter Espe. Foto: EKJL

Tony Nõu sai täna õhtul Itaalias Grossetos kergejõustiku juunioride (U20) Euroopa meistrivõistlustel 400 m jooksu finaalis 4. koha. Eile juunioride Eesti rekordi 46,96ni viinud Nõu parandas täna uuesti enda nimel olevat rekordit, saades lõpuajaks 46,26, kusjuures pronksmedalit jäi teda lahutama vaid üks sajandik.

Viiendalt rajalt startinud Nõu jooksis esimesed 200 m 4. kohal, korraks kerkis ta ka kolmandaks. Lõpusirgel üritas ta oma positsiooni parandada, kuid seda tahtsid teha ka teised. Lõpuruudustikus tõusis ta belglase Jonathan Sacoori kõrvale, visates end lõpujoonel niipalju ettepoole kui suutis. Paraku andis fotofiniš kõige napima edu belglasele, kes võitis Tony Nõu ees pronksi ajaga 46,23. Euroopa meistriks tuli itaallane Vladimir Aceti juunipride Euroopa tänavuse hooaja edetabeli liidri ajaga 45,92.

“Tunne on, et midagi jäi sisse, aga arvatavasti jälle emotsioonid keevad üle. Medalist on muidugi kahju. Oleks paar meetrit veel olnud, oleks äkki isegi kätte saanud, aga mis seal ikka teha, sport on selline,” ütles Nõu ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. Viimasel hetkel muutis ta treeneriga plaani, et peaks kiiremini alustama. Alustasin esimesed 200 meetrit sama kiirusega, siis hakkasin juurde panema. 300 m vaheaeg tuli juba peaaegu pool sekundit kiirem kui eelmistes jooksudes,” märkis Nõu.