Taavi Tambur võitis Poolas pargijooksu 10 km distantsi

Taavi Tambur jooksu stardis. Foto: Olga Andrejeva
Taavi Tambur (nr. 5090) jooksu stardis. Foto: Olga Andrejeva

Sparta jooksja Taavi Tambur võitis eile Poolas Wroclawis Pro Run jooksu 10 km pikkuse distantsi ajaga 33.25, edestades järgmist lõpetajat ligi pooleteise minutiga.

Jooks toimus pargis, mille pinnas meenutab Nõmme-Harku suuremat ringi. 10 km võistlejatel tuli läbida kaks 5 km pikkust ringi. “Kolmandal kilomeetril küsis minu kõrval olnud jooksja mult midagi. Arvasin, et ta tahtis teada, millist distantsi jooksen. Näitasin talle kümmet sõrme. Ta näitas viit sõrme vastu. Saime üksteist hästi aru,” lausus Tambur ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. Kümme sõrme tähendas 10 kilomeetrit ja viis sõrme 5 kilomeetrit.

Hiljem selgus, et Tamburile viit sõrme näidanud jooksja oli 5 km distantsi võitja. Poolaka võiduajaks tuli 16.24. Taavi Tambur jooksis esimese 5 km pikkuse ringi ajaga 16.28 ja teise ajaga 17.00. “Selle võistlusega lõpetasin baasettevalmistuse ja edaspidi tulevad kiirustreeningud,” võttis Tambur jooksu kokku.