Tabasalu jooksul võidutsesid Viljar Vallimäe ja Evelin Talts

Meeste esikolmik autasustamisel. Foto: erakogu
Meeste esikolmik autasustamisel. Foto: erakogu

Tabasalu triatloniklubi eestvedamisel toimus täna 26. Tabasalu jooks, mille võitsid mitte just enam sageli võistlevad spordiklubi ProRunner juht Viljar Vallimäe ning aeroobika- ja jooksutreener Evelin Talts.

Vallimäe läbis 4,8 km pikkuse distantsi ajaga 15,37,6. Teisena lõpetas Janar Juhkov (Treeningpartner), kes kaotas võitjale kuue sekundiga. Kolmanda koha sai Alvar Viikmäe ajaga 16.25,8.

Viljar Vallimäe jaoks oli tegemist sel kevadel juba kolmanda võistlusega. “Natukene olen planeerinud tänavu võistluseid kaasa teha, aga üldiselt püüan jooksmist rohkem nautida ja suuri eesmärke seadma pole hakanud. Tänasel Tabasalu jooksul midagi väga kergelt ei tulnud, aga tahtsin lühemat tugevat pingutust. Janar Juhkov on sel kevadel heas vormis, kuid eks temal oli eilne Kõrvemaa jooks veel jalgades. Otsustasin ca 800 m peal ette minna ja tempot natukene tõsta. Tekkinud vahe püsiski lõpuni,” rääkis Viljar Vallimäe ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.

Janar Juhkovi sõnul oli tal sooja tehes justkui hea tunne, kuna kartis eilset Kõrvemaa kevadjooksu oma jalgades. “Kui olime kilomeetri koos jooksnud, sain aru, et Kõrvemaa oli oma jälje jätnud. Sealt tuli ka vahe sisse, mis kestis lõpuni. Viljar oli justkui käe ulatuses aga ei saanud kätte. Proovisin, mis ma proovisin. Viljar on ka väga heas vormis, mida näitas ka ekiden. Tänane ilm ei soosinud, sest oli meeletult külm ja tuul, pidi kinnastega jooksma. Eile ja täna – nagu öö ja päev. Eile vaevlesime joogipuuduses,” tunnistas Juhkov.

Naistest võitis Tabasalu jooksu Evelin Talts tulemusega 18.01,6. Ise ta jäi jooksu kommenteerides tagasihoidlikuks, öeldes, et mingit tagasitulekut võistlusrajale ta teinud ei ole. “Jooksutrenni ma ei tee, vana rasva pealt natuke jooksen mõned võistlused. Viisin lapse lastejooksule ja võtsin siis ise ka juba osa. Mulle rada väga meeldis, maastik on minu teema. Alustasin ettevaatlikult, lõpus oli jõudu veel küll ja sain tempot juurde panna,” ütles Talts ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.

Talts pidas enda võidust olulisemaks, et tütar Arabella oma esimesel võistlusel esikoha võitis. Arabella osales kuni 3-aastaste ehk 2016. aastal sündinud ja nooremate arvestuses. Tavaliselt nii noortele veel jookse ei korraldata, aga Tabasalus tehti erand.

Naistest tuli teiseks Merlyn Valma (Treeningpartner) ajaga 18.11,1 ja kolmandaks Anne-Ly Palm (SK ProRunner) ajaga 18.29,8.

26. Tabasalu jooksu tulemused

Viimased uudised