Tadese Tola ja Mary Keitany valitsesid Lissaboni poolmaratonil

Etiooplane Tadese Tola ja keenlanna Mary Keitany valitsesid 26. septembril Portugali pealinnas Lissabonis poolmaratonil. Tola sai 21-23 kraadises õhusjoojas joostud distantsi lõpuajaks 1:01.05. Naiste parimana lõpetanud Keitany finišeeris ajaga 1:08.46.
2007. aasta MM-il 10 000 m jooksus 8. koha saanud keenlane Josphat Menjo ja tema kaasmaalane Francis Kiprop üritasid algul Tadese Tolaga tempot hoida ning suuutsid seda teha kuni 19. kilomeetrini. Seejärel tõstis tänavuse Pariisi maratoni võitja tempot ja raputas konkurendid maha. Tola poolmaratoni isiklik rekord on 59.49, mille ta jooksis sel aastal Ras Al Khaimahis. Lissabonis teise koha saanud keenlane Josphat Menjo kaotas Tolale 37 sekundit. Kolmandana lõpetas Francis Kiprop 1:01.47-ga.
Naiste arvestuses võitnud keenlanna Mary Keitany juhtis jooksu alates esimesest kilomeetrist. Tema järel lõpetas teisena Rooma tänavuse poolmaratoni võitja Alice Timbilili 1:10.08-ga. Kolmanda koha sai Agnes Kiprop ajaga 1:10.29. Talle kaotas ligi minutiga neljandana lõpetanud 2004. aasta poolmaratoni MM-i hõbemedaliomanik Lydia Cheromei.