Taivo Püi võitis kolmandat korda Saaremaa kolme päeva jooksu

Taivo Püi võitis täna lõppenud Saaremaa kolme päeva jooksu. Võrreldes 2008. aasta ja 2009. aastaga tuli võit talle seekord raskemalt, kuna rivaalid pakkusid nii kõva konkurentsi, et mees ei saanud enne viimast etappi öösel ärevuse tõttu magada.

,

Kui reedesel 10 km pikkusel esimesel etapil edestas Püi teisena lõpetanud Stamina Arcotransport Tiimi jooksjat Sergei Tšerepannikovi turvaliselt 18 sekundiga, siis Sõrves laupäeval joostud teisel 16,195 km pikkusel etapil ületasid mehed lõpujoone koos, saades kirja ühe aja 52.09. Ülinapp edu andis etapivõidu Tšerepannikovile. Nii läkski Taivo Püi pühapäeval Kuressaares ja selle lähiümbruses kulgenud 16 km pikkusele viimasele etapile viitstardist 18 sekundit enne Sergei Tšerepannikovi ehk Sergot nagu kutsub teda treener Urmas Randma.

,

Kõvem tase

,

“Tase oli võrreldes varasemate aastatega ühtlasem ja kõvem. Jooksime kolme-neljakesi koos, alles viimane päev pani järjestuse paika,” rääkis Püi Jooksuportaalile. Nagu jooksumees ise ütles, et saanud ta napi edu tõttu enne viimast etappi öösel korralikult sõba silmale. “See painas mind terve öö. Olin sisuliselt magamata. Starti minnes teadsin, et pean kohe kõrge tempo võtma, aga mitte ka üle pingutama. Tšerepannikov pingutaski üle, sest teisel kilomeetril hakkas vahe meie vahel jõudsalt suurenema,” ütles Püi.

Sergo kiire algus maksis viimasel etapil kätte. Temast möödus 6 sekundit hiljem startinud poolmaratoni Eesti meister Viljar Vallimäe, kes sai kolme päeva kokkuvõttes teise koha. Kaotust võitjale kogunes 1.17. Kolmandaks langenud Sergei Tšerepannikov jäi Püist maha 2.46. Taivo Püi jookseb 13. novembril Torino maratoni ja loodab seal saada paari minuti võrra parema tulemuse kui aprillis Rotterdami maratonil.

,

Naistel kassi-hiire mäng

,

Naiste võidu nimel käis kõigil kolmel päeval kassi-hiire mäng Stamina Arcotransport Tiimi jooksja Evelin Kärneri ja Tartu ülikooli akadeemilise spordiklubi esindaja Leila Luige vahel. Mõlemad naised alustasid ettevaatlikult teine-teist jälgides ja sotid tehti omavahel sirgeks viimastel meetritel. Igal etapil osutus lõpuspurt paremaks endisel sprinteril Kärneril. “Leila jooksis enamuse ajast ees. Hoidsin talle järgi ja alustasin spurti alles 100 meetrit enne lõppu. Teisel päeval isegi veel hiljem,” sõnas Kärner. Kokkuvõttes edestas ta Leila Luike 8 sekundiga.

Evelin Kärneri heast sprinterivõimest räägib seegi, et lisaks pikkadel jooksudistantsidel võidetud Eesti meistrivõistluste medalitele, tuli ta tänavu 400 meetri tõkkejooksus viiendaks ja jooksis 800 meetrit ajaga 2.20. Edaspidi kavatseb 34-aastane Kärner keskenduda pikematele distantsidele ja 3000 meetri takistusjooksule. Juba 30. oktoobril jookseb ta Ahvenamaal maratoni.

“Kaks kilomeetrit enne lõppu tõstsin küll tempot, aga Evelin tuli mulle järgi. Ma ei uskunud küll, et ta seda suudab. Eks ta mängis natuke kavaluse peale,” arvas Leila Luik. Kolmandaks tuli üks tema õdedest Liina Luik.

,

Paremate tulemused

,

Mehed: 1. Taivo Püi 2:15.07; 2. Viljar Vallimäe 2:16.24; 3. Sergei Tšerepannikov 2:17.53.

Naised: 1. Evelin Kärner 2:41.14; 2. Leila Luik 2:41.22; 3. Liina Luik 2:45.54.

Meeskonnad: 1. Sportkeskus/Pro Kapital (Taivo Püi, Viljar Vallimäe, Kaupo Sasmin, Toomas Tarm) 6:55.00; 2. Stamina Arcotransport Tiim (Sergei Tšerepannikov, Ilja Nikolajev, Kristo Reinsalu, Tarmo Reistnik) 7:01.07; 3. Alternatiivsed Jooksjad (Sander Jürs, Mart Andresson, Alo Rand) 7:26.46.

Naiskonnad: 1. Tartu Ülikool (Leila Luik, Liina Luik, Lily Luik) 8:19.26; 2. VAK Staier I (Alma Sarapuu, Anneli Vaher, Maris Terno, Anneli Lenk) 8:53.55; 3. Jooksupartner (Maie Kuusik, Armi Tähemaa, Renna Järvalt) 9:44.06.