Taivo Püi võitis ümber Viljandi järve jooksu ja Eesti meistritiitli

Täna toimunud 82. suurjooksu ümber Viljandi järve +9 kraadise sooja ning külma kirde tuulega võitis ja tuli ühtlasi Eesti meistriks murdmaajooksu pikal distantsil Taivo Püi (Sportkeskus.ee) ajaga 37.02. Hõbemedalile jooksis Sergei Tšerepannikov (Stamina SK), kes kaotas võitjale 11 sekundiga. Kolmanda koha sai Keio Kits (EMÜ SK) 37.15-ga.
.
Lühikesel maal murdmaajooksu Eesti noorsoo meistriks tulnud Keio Kits oma tulemusega Viljandis rahule ei jäänud. “Panin alguses eest ajama. Läskin Sokolovi tempoga kaasa. Teised jäid maha. Teiselpool järve olin esimene kuni oruni, siis läks raskeks. Püi ja Tšerepannikov said mu kätte. Jooksime koos, kuni 2,5 km enne lõppu sai Püi väikse vahe sisse. Me Sergeiga lasime lõpuni koos, aga paraku ta oli lõpus veidi teravam,” võttis Kits võistluse kokku. Jooksja sõnul tegi ta distantsi endale algul tempoga liiga ning oleks pidanud rohkem tagasi hoidma.

,
Naistest krooniti Eesti meistriks Julija Bulina (KJK Kalev Sillamäe) ajaga 44.17. Talle kaotas 5 sekundiga hõbemedali võitnud Evelin Kärner (Stamina SK). Kolmanda koha sai oma teise Eesti meistrivõistluste medali võitnud medali Liina Luik (TÜASK) 44.26-ga. Parima naisena naasis rajalt üldarvestuse 64. koha ja ajaga 43.06 venelanna Maria Babitš. Teise naisena jõudis finišisse võitja kaasmaalane Natalja Sokolova (43.22) ning kolmandana Eesti meister Julija Bulina. klubide arvestuses, kus arvesse läks 7 parima jooksja tulemused, võitis esikoha Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi.